- Slaviša Pavlović Urednik
- Finansije
- Pregleda: 355
RADNICI ERS-A OGORČENI: Vi kradete, a mi nemamo osnovnih sredstava za rad
Najnovija odluka Uprave Elektroprivrede Republike Srpske naljutila je zaposlene. Uprava planira da modernizuje i digitalizuje parking ispred sjedišta u Trebinju i za to plati oko 640.000 maraka, što je izazvalo ogorčenje sindikata koji tvrdi da se to realizuje dok radnici nemaju ni osnovna sredstva za rad.
Sindikat ERS-a ovu odluku u periodu kada se spremaju štrajkovi rudara u Gacku i Ugljeviku, ocjenjuje kao “biser”.
“Digitalizacija parkinga je najnoviji biser uprave, jer namamo mehanizaciju i rezervne dijelove pa se dovodi u pitanje proizvodnja 65 odsto energije u Republici Srpskoj. Tražimo da nas prevezete na posao, obujete, obučete, nahranite i da nam date zaradu koju smo ostvarili po Kolektivnom ugovoru, a onda vi ,,kraduckajte“, poručuju iz sindikata.

