Humanitarna akcija u Tesliću: „Kosu skrati – hrabrost vrati“

Humanitarna akcija u Tesliću: „Kosu skrati – hrabrost vrati“

U Tesliću se danas održava donatorska akcija za pomoć djeci i mladima oboljelim od malignih bolesti pod nazivom „Kosu skrati – hrabrost vrati“. Ova tradicionalna humanitarna manifestacija organizuje se sedmi put zaredom i već je privukla pažnju i podršku građana.

Do sada su se akciji priključila četiri frizerska salona iz Teslića, a broj onih koji žele da daju doprinos iz sata u sat raste. Tokom cijelog dana, građani imaju priliku da doniraju kosu u holu objekta „Prosvjete“, gdje volonteri i frizeri učestvuju u šišanju i prikupljanju vlasi koje će kasnije poslužiti za izradu perika za djecu koja se bore sa teškim bolestima.

donacija kose 02

Organizatori podsjećaju da donirana kosa mora biti minimalne dužine od 30 centimetara i da treba da bude prirodna – bez farbanja ili tretiranja hemijskim preparatima. Akcija traje do 15 časova, a poruka je jasna: svaki pramen kose predstavlja gest solidarnosti i podrške onima kojima je trenutno najpotrebnija.

Ovakvi događaji u Tesliću, koji se već godinama održavaju, potvrđuju da humanost i empatija među građanima ne prestaju da rastu, te da zajedništvo može donijeti osmijeh i novu snagu onima koji se nalaze pred najvećim životnim izazovima.

Ipak, postavlja se pitanje – zašto se slične humanitarne akcije ne organizuju i u Doboju, gradu koji bi, s obzirom na veličinu i broj stanovnika, mogao dati još značajniji doprinos ovoj plemenitoj ideji?

donacija kose 01

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Ovo je smijurija. Zna se da Dodik određuje hoće li se rudariti ili neće i za sada je stava da hoće, ...
Ozrenci ako ponovo progutaju ovu predizbornu priču kako "glas naroda mora biti uvažen", a na izborim...
Zašto je izlaznost samo 51,6 %? Ko je dao instrukcije da se ne izađe na referendum? Iskrene čestitke...
Ništa nam neće pomoći sem pritiska na Dodika. On jedini može i odlučuje, isto kao i za zakon o zdrav...
Slobodna teritorija je postavio/la komentar u PETROVO: Referendum o geološkim istraživanjima u Sočkovcu
Danas je Sočkovac slobodna teritorija... Ako Bog da, dogodine i u dijelu Ozrena koji pripada dobojsk...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info