Predstavnici OEBS sastali se sa VSTS: Razgovarali o procesuiranju krivičnih djela u vezi sa izbornim prevarama

Predstavnici OEBS sastali se sa VSTS: Razgovarali o procesuiranju krivičnih djela u vezi sa izbornim prevarama

Predstavnici Misije OEBS u BiH i Kancelarije Savjeta Evrope razgovarali su danas u Sarajevu sa Koordinacijom tužilaca i Visokim sudskim i tužilačkim savjetom BiH (VSTS) o budućim zajedničkim aktivnostima, s ciljem unapređenja istražnih postupaka i procesuiranja predmeta izborne prevare.

Oni su razgovarali i o efikasnoj koordinaciji između Centralne izborne komisije (CIK) BiH i nadležnih tužilaštava i sudova širom BiH, saopšteno je iz OEBS.

Cilj aktivnosti o kojima je bilo riječi je razmjena iskustava službenika CIK s jedne i tužilaca, sudija i policijskih službenika s druge strane, uz detaljnu analizu procesuiranja predmeta izborne prevare, od podnošenja krivične prijave, do vođenja istražnog postupka, glavnog pretresa, te donošenja presude i eventualnog žalbenog postupka.

Predstavnici VSTS i Koordinacije tužilaca pozdravili su ovu inicijativu i iskazali snažnu podršku i punu spremnost za sprovođenje najavljenih aktivnosti, navedeno je u saopštenju.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

И за ЖРС, као и за болнице, аутопутеве, геодетску и све остале ствари у РС, пита се само један човје...
Ako ti stvarno vjeruješ u to što si napisao, ja ne znam šta da kažem?! Ovom prvom Ćaća ostavio želje...
Народу власт по заслузи je postavio/la komentar u GRAĐANI UPOZORAVAJU NA NAJEZDU KOMARACA: Da li Grad Doboj planira konkretne mjere?
У октобру ће грађани ПОНОВО имати прилику да дају свој суд о (не)раду локалне власти?!
Direktori koje navodiš su dobili ogromne pare po presudama zbog nezakonite smjene, isto kao što svi ...
Odmah kod advokata, on će vam reći sve šta treba da prikupite: prijave policiji, komunalnoj službi, ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info