DOBOJ: Aktivisti SNSD-a napali predsjednika mladih PDP-a

DOBOJ: Aktivisti SNSD-a napali predsjednika mladih PDP-a

„Zgrožen sam današnjim fizičkim i brutalnim verbalnim napadom na predsjednika mladih PDP-a, Stefana Gavrića, samo zato što je zakazao konferenciju za medije putem koje bi uputio poziv gradu Doboju da se raspiše konkurs za stipendiranje studenata", rekao je predsjednik PDP-a Branislav Borenović povodom današnjeg napada na predsjednika mladih PDP-a. 

Borenović dodaje da su fizički napad, prijetnje, psovke i druga devijantna ponašanja su očigledno postali obrazac ponašanja u gradu zarobljenom političkim preletačima i konvertitima.

"To su pojave kojima se mora stati u kraj, a svaki čovjek u svakom mjestu naše republike mora imati pravo da izrazi svoj stav", rekao je Borenović.

Tom prilikom, Stefana Gavrića je ispred zgrade Gradske uprave, gdje je trebalo da održi konferenciju za medije, sačekalo tridesetak aktivista SNSD-a koji su ga odvukli u obližnji park, bacali i govorili da je Doboj njihov grad, da oni mogu da rade šta hoće, da se svako mora raditi onako kako oni kažu i da je Gradska uprava njihova, a on, niti bilo ko drugi, nema pravo tu da govori. 

Slobodan Vasiljević, predsjednik Gradskog odbora PDP Doboj rekao je da se pred takvim ponašanjem ne smije pokleknuti: 

„Ako oni žele da terorom i utjerivanjem straha žele da vode ovaj grad, odmah ću reći – PDP na to ne pristaje. Bićemo jači, čvršći i odlučniji u svojoj pravednoj borbi, nego oni u svom bahaćenju i teroru. Jer šta bi bilo sljedeće, da ne možemo da upišemo dijete u vrtić, školu, da ne možemo da se liječimo ili koristimo usluge bilo koje javne ustanove, jer je to sve, kako kažu njihovo? Ko su oni? Grad Doboj je uvijek bio slobodan za svakog građanina, da se ponaša u skladu sa zakonom, da može da iznese svoje mišljenje i danas poručujemo – biće Doboj oslobođen i od ovoga“, kaže Vasiljević. 

Stefan Gavrić je napad prijavio nadležnim organima, te je najavio podizanje krivične prijave, saopšteno je iz PDP.

 

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Savimix je postavio/la komentar u DOBOJ: Za par miliona može se kupiti DIRG
Pa njima vjera i nacija i ne predstavljaju ništa, i nismo mi zavidni nego jednostavno nemamo način d...
I uvijek je kriv neko drugi je postavio/la komentar u DOBOJ: Za par miliona može se kupiti DIRG
I uvijek su krivi drugi... Znate šta, kada bi mrtvi mogli ustati, rekli bi nam svima zajedno da se g...
Gost je postavio/la komentar u DOBOJ: Za par miliona može se kupiti DIRG
Ne vjerujem da ima veće sramote nego biti podguzna muva Poturicama.
Stevic je postavio/la komentar u DOBOJ: Za par miliona može se kupiti DIRG
Jošić je poturica, kakav Srbin. Sa Omerom je učlanio Doboj u turske opštine. Okreću se u grobu djedo...
@Вучјачка je postavio/la komentar u DOBOJ: Za par miliona može se kupiti DIRG
Кад би сад устали ти што су гинули, шта мислиш шта би рекли таквима као ти? Ви сте срамота нашег род...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info