PETROVO: Počelo likovno saborovanje u Kakmužu

PETROVO: Počelo likovno saborovanje u Kakmužu

U ozrenskom naselju Kakmuž danas je počelo sedmo Likovno saborovanje "Ozren-Kakmuž" u kome učestvuje osam slikara i vajara iz Republike Srpske i Srbije, koji će do nedjelje, 2. avgusta, stvarati u autentičnom ambijentu etno naseobine "Arsenić".

U okviru saborovanja biće održano i takmičenje izvornih pjevačkih grupa i solista, dok će u nedjelju, 2. avgusta, slike i skulpture biti izložene na otvorenom prostoru etno naseobine "Arsenić".

Domaćin saborovanje Milenko Arsenić izjavio je Srni da je ovo likovno saborovanje postalo prestižno likovno druženje u kome umjetnici na svojim slikama i skulpturama čuvaju autentične ozrenske motive.

On je rekao da u Saborovanju učestvuju i talentovani učenici osnovnih škola iz Petrova i Kakmuža, kojima su to prvi koraci u likovnoj umjetnosti.

U čast preminulog osnivača Saborovanja Branislava Višta i učesnika u saborovanju Aleksandra Vasiljevića umjetnici su ranije ovog mjeseca položili cvijeće na njihove grobove na dobojskom groblju Šušnjari.

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info