Vlada Republike Srpske uspjela je danas da prikupi planiranih 210 miliona maraka emisijom obveznica na Banjalučkoj berzi.
Kako je i planirano Vlada je obveznice prodala po kamatnoj stopi od 6,1 odsto, što znači da će ovo zaduženje građane Srpske koštati 51 milion KM.
Informacije sa berze pokazuju da na današnjoj aukciji nije manjkalo interesovanja investitora pa je tako vrijednost pristiglih ponuda iznosila više od 224 miliona KM.
Podsjećamo, ovo je jedna od najvećih emisija obveznica Republike Srpske na domaćem tržištu hartija od vrijednosti.
Srpska se u ovom mjesecu na berzi, putem trezorskih zapisa zadužila 32,4 miliona KM, a već početkom jula planirane su još dvije emisije obveznica u ukupnom iznosu od 75 miliona maraka.
Podsjećamo, Srpskoj iduće sedmice na naplatu stiže 320 miliona maraka duga po osnovu obveznica koje je emitovala na Bečkoj berzi.
Iako su najviši predstavnici vlasti u RS prethodnih dana na sve načine pokušavali da ubijede javnost da je budžet stabilan te da novca za izmirenje obaveza po osnovu „bečkih obveznica“ ne nedostaje, užurbano zaduživanje Vlade to demantuje.
Privredna komora RS organizuje besplatan seminar o novim PEM pravilima i carinskim postupcima
PUTEVI: Mokri kolovozi, magla i odroni usporavaju vožnju
VRIJEME: Hladno i pretežno oblačno jutro, tokom dana svježije uz sunčane periode
Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima
PUTEVI: Mjestimično vlažni kolovozi, vozačima se savjetuje sporija i opreznija vožnja
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!



