Radnici Šuma Srpske ostali bez zdravstvenog osiguranja, plaćaju paprene račune!

Radnici Šuma Srpske ostali bez zdravstvenog osiguranja, plaćaju paprene račune!

Od četvrtka pokušavamo dobiti odgovor iz Šuma Srpske, ali bezuspješno, na telefone se niko ne javlja, a ni na email.

Radnici Šuma Srpske ovih su dana saznali da su ostali bez zdravstvenog osiguranja.

Tim povodom nam se prošle sedmice obratio jedan od radnika, navodeći da to nisu znali sve do trenutka kada je jedan od kolega morao na bolničko liječenje, pa dobio visok račun Isto se potvrilo i u njegovom slučaju kada nije mogao dobito recept za suprugu koja je dijabetičar, a zdravstveno je osiguranapreko njega. Obrazloženje koje je dobo je da mu nije uplaćeno zdravstveno osiguranje.

U četvrtak je naš sagovornik S.M.  bio i u nadležnoj sindikalnoj organizaciji, gdje su mu rekli da su voljni platiti račun, ali kako za BUKU kaže to nije rješenje, jer radnici Srpskih Šuma žele zdravsteno osiguranje koje su pošteno zaradili.

Od četvrtka pokušavamo dobiti odgovor iz Šuma Srpske, ali bezuspješno, na telefone se niko ne javlja, a ni na email.

Za pretpostaviti je da doprinosi nisu izmireni, možda i mjesecima, a svi radnici su imali osiguranje jer je Fond zdravstvenog osiguranja Republike Srpske tri godine, tačnije, od početka pandemija virusa korona finansirao zdravstvene usluge i za neosigurane građane u javnim zdravstvenim ustanovama, za šta je izdvojeno više od 150 miliona KM.

Međutim, 20.5. Vlada je ukinula vanrednu situaciju u Republici Srpskoj i od tada je uplata doprinosa uslov za korišćenje zdravstvene zaštite.

 

main image

 



“Sa proglašenjem kraja pandemije virusa korona i vanredne situacije, Fond više nema osnova da finansira zdravstvene usluge za neosigurane građane, te je izuzetno važno da se građani koji nisu zdravstveno osigurani prijave na osiguranje, kako bi i dalje mogli da nesmetano koriste zdravstvenu zaštitu. Napominjemo da je Fond kontinuirao pozivao građane da regulišu svoj status i da im „oslonac“ ne bude vanredna situacija, a konstantno smo ukazivali i da vanredna situacija ne znači da poslodavci ne moraju da uplaćuju doprinose za zdravstveno osiguranje”, poručuju iz Fonda te napominju da nijedan fond u regionu nije finansirao zdravstvenu zaštitu za sve građane, ni u pandemiji, a i kada nije pandemija, te da svi fondovi finansiraju zdravstrvenu zaštitu onako kako je definisano zakon- prijava na osiguranje i redovna uplata doprinosa.

Podsjetimo, početkom ove godine mediji su poisali da „Šume Republike Srpske“ idu u kreditno zaduženje od deset miliona maraka kako bi platile reprogramirane poreske obaveze.

Kako je tada pisao Capital. ba , vom preduzeću je rješenjem Ministarstva finansija iz maja prošle godine odobreno odgođeno plaćanje milionskih poreskih obaveza.

Oni su se pridržavali preuzetih obaveza, međutim, pola godine kasnije, shvatili su da su im uslovi izuzetno nepovoljni, pa su se odlučili da obaveze zatvore kreditom.

Dozvolu za to im je dala Vlada Republike Srpske na sjednici 28. decembra prošle godine.

BUKA

Maj 13, 2026

Privredna komora RS organizuje besplatan seminar o novim PEM pravilima i carinskim postupcima

Privredna komora Republike Srpske organizuje seminar pod nazivom „Nova PEM pravila porijekla robe u 2026.…
Maj 13, 2026

PUTEVI: Mokri kolovozi, magla i odroni usporavaju vožnju

Saobraćaj se jutros u Republici Srpskoj odvija po pretežno mokrim i klizavim kolovozima, zbog čega…
Maj 13, 2026

VRIJEME: Hladno i pretežno oblačno jutro, tokom dana svježije uz sunčane periode

U Doboju je jutros hladno i pretežno oblačno, uz temperaturu oko 6 stepeni. Nakon vrlo…
Maj 05, 2026

Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima

Program „Lokalne zajednice naklonjene mladima“ namijenjen je jedinicama lokalne samouprave koje žele da unaprijede rad…
Maj 12, 2026

PUTEVI: Mjestimično vlažni kolovozi, vozačima se savjetuje sporija i opreznija vožnja

Mjestimično vlažni kolovozi prisutni su u većini krajeva Republike Srpske, pa se vozačima savjetuje sporija…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Овде сад испаде крива особа која у свом стану не може на миру да одмори прије и после посла, или ако...
Da li biste tako išli na vrata, žalili se i prijavljivali da čujete da vam komšija maltretira pijan ...
Iznad mog stana je porodica sa dječakom od 4 godine, oba stana pored mene djeca od 3 do 7 godina. Is...
Porašće i to dijete od dvije godine koje vas, zaboga, psihički maltretira, pa ćete moći u miru sjedi...
Poplavljene, koji i poslije svega, svih ovih godina glasaju za njih, ne žalim ni sekundu! Slobodno n...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info