DOBOJ: Stari objekat opštine ide na doboš

DOBOJ: Stari objekat opštine ide na doboš

Stari objekat opštine u Hilandarskoj ulici u Doboju i zemljište na kojem se nalazi ide na doboš, procijenjena vrijednost je oko dva miliona KM.

Tako je odlučila većina odbornika u Skupštini grada, a prodaju nisu podržali PDP-ova Olivera Nedić i SP-ov Vedran Gligorić koji su iznijeli svoje razloge.

"Plan je bio da se ta zgrada opštine sruši, rekonstruiše, izgradi nova. Međutim, sada poslije kupovine nekih drugih prostora javlja se opravdana sumnja da će se poslije rušenja te stare zgrade opštine izgraditi stambene zgrade koje će biti prodate fizičkim licima kao što je bilo i sa Domom vojske. I zbog svega toga je javnost zabrinuta. A konkretan odgovor da to tako neće biti još nismo čuli od ovih gradskih starješina", kaže Vedran Gligorić.

"Koji je interes građana Doboja kada se ovakve odluke donose. Da li mi udovoljavamo interesu krupnog kapitala i ljudi čije će se bogatstvo kada se lokacije koje su vrlo značajne za građane Doboja i koje spadaju u opšte i javno dobro, kada se prodaju i kada se daju određenim licima, oni će svoja bogatstva udvostručiti, utrostručiti, a građani Doboja će opet ostati uskraćeni kao što su ostali i kada je u pitanju Dom vojske", smatra Olivera Nedić.

Boris Jerinić, gradonačelnik Doboja sa skupštinske govornice podsjetio je odbornike na istorijat stare zgrade opštine.

"Zgrada opštine, kako je zovemo, stara, znate šta je bila? Sjedište željezare koja je trebala biti izgrađena u Doboju, pa napravljen privremeni objekat dok se ne izgradi željezara. Tadašnja politika je odvela željezaru u Zenicu. E, sada hoćemo li mi imati neku emotivnu vezu? Ne, ja je nemam i ne vidim šta je sporno. A svi oni koji su radili u Gradskoj upravi znaju da na trećem spratu su mogli naći slijepog miša", poručio je Jerinić, te dodao da lokalna vlast nije odustala od izgradnje novog administrativnog centra.

"Imamo podršku i Vlade RS. Imali smo dva sastanka sa kineskom kompanijom, tu imamo garanciju Vlade i ako ja mogu izvući sredstva od Vlade RS da se izgradi taj centar, samo grad Doboj dobija i građani, grad Doboj postaje vrijedniji. Ja ne vidim šta je tu loše", naveo je Jerinić.

Većina gradske administracije koja se trenutno nalazi u stambeno-poslovnom objektu u Ulici cara Dušana ponovo će se morati seliti, te će do izgradnje novog administrativnog centra biti smještena u prostorije koje su pripadale privatnom Slobomir P univerzitetu i banci, a koje je grad kupio za oko 12 miliona KM.

Maj 13, 2026

Privredna komora RS organizuje besplatan seminar o novim PEM pravilima i carinskim postupcima

Privredna komora Republike Srpske organizuje seminar pod nazivom „Nova PEM pravila porijekla robe u 2026.…
Maj 13, 2026

PUTEVI: Mokri kolovozi, magla i odroni usporavaju vožnju

Saobraćaj se jutros u Republici Srpskoj odvija po pretežno mokrim i klizavim kolovozima, zbog čega…
Maj 13, 2026

VRIJEME: Hladno i pretežno oblačno jutro, tokom dana svježije uz sunčane periode

U Doboju je jutros hladno i pretežno oblačno, uz temperaturu oko 6 stepeni. Nakon vrlo…
Maj 05, 2026

Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima

Program „Lokalne zajednice naklonjene mladima“ namijenjen je jedinicama lokalne samouprave koje žele da unaprijede rad…
Maj 12, 2026

PUTEVI: Mjestimično vlažni kolovozi, vozačima se savjetuje sporija i opreznija vožnja

Mjestimično vlažni kolovozi prisutni su u većini krajeva Republike Srpske, pa se vozačima savjetuje sporija…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Овде сад испаде крива особа која у свом стану не може на миру да одмори прије и после посла, или ако...
Da li biste tako išli na vrata, žalili se i prijavljivali da čujete da vam komšija maltretira pijan ...
Iznad mog stana je porodica sa dječakom od 4 godine, oba stana pored mene djeca od 3 do 7 godina. Is...
Porašće i to dijete od dvije godine koje vas, zaboga, psihički maltretira, pa ćete moći u miru sjedi...
Poplavljene, koji i poslije svega, svih ovih godina glasaju za njih, ne žalim ni sekundu! Slobodno n...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info