DOBOJ: Potpisan ugovor za mikrobiznis „Vešeraj“

DOBOJ: Potpisan ugovor za mikrobiznis „Vešeraj“

Dijana Drljić iz Doboja potpisala je danas ugovor sa Omladinskom bankom za realizaciju projekta "Vešeraj - pranje i sušenje veša", koji se u iznosu od 2.000 KM finansira sredstvima Gradske uprave Doboja i Fondacije "Mozaik".

Drljićeva je rekla novinarima da će joj u djelatnosti ciljne grupe biti studenti, prevashodno Saobraćajnog fakulteta u Doboju, u čijoj blizini će se vešeraj i nalaziti, kao i druga lica, a da će se kvalitetom usluga i nižim cijenama razlikovati od konkurencije.

"Imamo ideju da jedan dan u sedmici ponudimo 50 odsto popusta na sve usluge", izjavila je Drljićeva, dodavši da je prethodno analizirala tržište.

Drljićeva je po zanimanju medicinski tehničar.

Zamjenik gradonačelnika Doboja Vlado Blagojević rekao je da su se na drugi javni poziv prijavila dva aplikanta, od kojih se po kvalitetu istakao prijedlog "Vešeraj - pranje i sušenje veša" za mikrobiznis.

Direktor programa Omladinske banke Željko Pauković rekao je da u okviru Fondacije "Mozaik" od juče djeluje ukupno 49 omladinskih banaka, da su tokom ove godine podržana 434 projekta u ukupnom iznosu od 980.000 KM i 55 mikrobiznisa.

On je istakao da Fondacija, osim finansijske, pruža i konsultantsku podršku i da, zahvaljujući tome, 90 odsto podržanih i registrovanih biznisa opstaje na tržištu.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info