VRIJEME: Sunčano i toplo uz kratkotrajnu maglu u kotlinama

VRIJEME: Sunčano i toplo uz kratkotrajnu maglu u kotlinama

Republika Srpska danas će imati pretežno stabilne vremenske uslove, sa iznadprosječnim temperaturama za kraj oktobra. Naš region nalazi se između uticaja grebena sa juga na visini i dubokog ciklona koji se premešta od Tirenskog mora preko Sicilije i juga Italije ka Jonskom i Jadranskom moru, dok je vazdušni pritisak iznad normale pod uticajem anticiklona iznad istočne Evrope.

Jutro je bilo pretežno vedro uz promjenljivu oblačnost, a u kotlinskim predjelima, kao i duž riječnih tokova, ponegdje je zabilježena kratkotrajna magla. Ova pojava najviše je izražena u Posavini i na području Doboja, ali se magla povlači sa porastom temperature i jačanjem sunčeve energije.

U nastavku dana očekuje se pretežno sunčano i toplo vrijeme, dok će u Hercegovini prolazno biti nešto više oblaka, uz mogućnost slabe kratkotrajne kiše. Bez obzira na oblačnost na jugu, u cijeloj Republici Srpskoj zadržaće se povoljni vremenski uslovi, bez jačih padavina i bez značajnih promjena u temperaturi.

Vjetar će biti slab, na planinama i u Krajini povremeno slab do umjeren, južnih smjerova ili promjenljiv.

Maksimalna dnevna temperatura biće od 19 do 24 stepena Celzijusa, dok će u višim predjelima iznositi oko 15 stepeni. Za posljednji dan oktobra, vrlo prijatno vrijeme koje pogoduje boravku na otvorenom i svim dnevnim aktivnostima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Ozrenci, ako ponovo progutaju ovu predizbornu priču kako „glas naroda mora biti uvažen“, a na izbori...
Ovo je smijurija. Zna se da Dodik određuje hoće li se rudariti ili neće i za sada je stava da hoće, ...
Zašto je izlaznost samo 51,6 %? Ko je dao instrukcije da se ne izađe na referendum? Iskrene čestitke...
Ništa nam neće pomoći sem pritiska na Dodika. On jedini može i odlučuje, isto kao i za zakon o zdrav...
Slobodna teritorija je postavio/la komentar u PETROVO: Referendum o geološkim istraživanjima u Sočkovcu
Danas je Sočkovac slobodna teritorija... Ako Bog da, dogodine i u dijelu Ozrena koji pripada dobojsk...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info