VRIJEME: Kiša i vjetrovito uz pad temperatura

VRIJEME: Kiša i vjetrovito uz pad temperatura

U Republici Srpskoj i Federaciji BiH u prvom dijelu dana preovladavaće oblačno i vjetrovito vrijeme sa kišom, a popodne se sa zahlađenjem očekuje snijeg.

Obilnijih padavina biće na jugu i jugozapadu. Tokom dana očekuje se zahlađenje pa će kiša preći u snijeg prvo na planinama, a ponegdje će i u nižim predjelima na sjeverozapadu padati susnježica ili vlažan snijeg, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Do večeri padavine će početi da slabe, a u noći se očekuje i prestanak u većini predjela.

I dalje će biti vjetrovito sa jakim jugom koji će povremeno imati olujne udare. Popodne će vjetar skrenuti na sjeverozapadni i postepeno početi da slabi.

U većini predjela najtoplije će biti prije podne, a tokom dana temperatura će početi da opada, na zapadu ispod četiri stepena, a u ostalim krajevima od osam do 15 stepeni. Popodne će temperatura vazduha u svim mjestima biti u padu.

Prema prognozi Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros u većini krajeva pada kiša, a na planinama snijeg.

Bjelašnica je jutros bila najhladnija sa minus tri stepena koliko je izmjereno u 7.00 časova. Na Čemernu su izmjerena tri stepena, u Kupresu četiri, a na Ivan-sedlu i u Kalinoviku pet stepeni.

Na Han Pijesku i u Gacku jutros je bilo šest stepeni, na Mrakovici i u Livnu sedam, na Sokocu, u Bugojnu i Drvaru osam, u Mrkonjić Gradu, Šipovu, Ribniku, Jajcu i Sarajevu devet, u Krupi na Uni i Bileći deset.

U Trebinju, Mostaru i Stocu jutros je bilo 11 stepeni, u Bijeljini, Prijedoru, Novom Gradu, Srpcu, Bihaću, Neumu, Foči i Sanskom Mostu 12, u Goraždu, Gradačcu i Zenici 13, u Banjaluci, Doboju, Rudom, Gradišci, Srebrenici i Tuzli 14, u Zvorniku i Višegradu 15 stepeni.

Najviše padavina u protekla 24 časa palo je u Kupresu – 50 litara po metru kvadratnom, Drvaru 44, Bihaću 19, Livnu 17, na Ivan-sedlu 16, Mostaru 12, Gacku 11, na Čemernu i u Gradišci osam, a u Trebinju, Bileći i Kalinoviku, četiri litra po metru kvadratnom.

Najnoviji komentari

Kakav PSS pa Simič prati Draškovu politiku prevare ljudi koji su protiv vlasti da im pokupi glasove ...
Vama što prstite dobojski info da čovjek stavi pečenje na sto džaba vi bi pitali što nije izrezano
Da li ce se sjetiti da ociste i park kojim slucajem? Ili je to ipak previse posla za njih?
Ни мањег мјеста ни више фиргауса него на овом Вучијаку. Чак су толико јаки да ови побуњеници никога ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info