Sud u Bijeljini ne želi da pojasni postupak. Sve pravda pravom sudije na nezavisnost

Sud u Bijeljini ne želi da pojasni postupak. Sve pravda pravom sudije na nezavisnost

Gerila info je 15. februara objavila da Osnovni sud u Bijeljini nakon gotovo četiri godine nije u stanju da riješi predmet u kojem u radnom sporu radnik tuži firmu za neisplaćene plate, doprinose, bonuse kao proviziju za prodatu robu kao i za krivotvorenje potpisa.

Dragan jokić iz Banjaluke je tužio bijeljinsku firmu Lupo Home Line zbog neisplaćenih plata, doprinosa, provizija ali i zbg krivotvorenja njegovog potpisa na raskidu ugovora o radu koji mu je poslan poštom na kućnu adresu. Jokić nikada nije potpisao otkaz a vještak Forenzičkog centra za vještačenje dokumenata iz Banjaluke na sudu je svjedočio kako je došlo do krivotvorenja Jokićevog potpisa.

Pored što je utvrđeno krivotvorenje Jokićevog potpisa na riješenju o otkazu ugovora o radu utvrđeno je i da je njegov potpis falsifikovan i na izjavi kojom on navodno priznaje da je firmu oštetio za 70 000 maraka i kojom se obavezuje da će taj iznos vratiti firmi Lupo Home Line iz Boieljine.

Iako je vještak utvrdio lažiranje potpisa a Sud prihvatio njegovo vještačenje sudija Selma Šaćirović prihvatila je zahtjev tužene firme za supervještačenjem i odredila zastoj u predmetu do daljnjeg. Proces već, neuobičajeno dugo za radne sporove, traje četiri godine.

U Osnovnom sudu u Bijeljini odbijaju da prokomentarišu cijeli slučaj a sve pravdaju nezavisnošću rada Suda i predmetnog sudije.

“Sudija postupa nezavisno i nepristrasno od bilo kakvih spoljnjih i unutrašnjih uticaja u predmetu kojim je zadužen te shodno navedenim principima ovaj Sud Vam ne može reći razloge preduzimanja pojedinih pojedinačnih radnji postupajućih sudija u određenim predmetima”, piše u odgovoru Osnovnog suda u Bijeljini.

Dragan Jokić i njegov advokat najavili su da će protiv predmetnog sudije izjaviti žalbu Kancelariji disciplinskog tužioca Visokog sudskog i tužilačkog savjeta Bosne i Hercegovine. U Osnovnom sudu u Bijeljini ni to nisu željeli da komentarišu.

Advokat Dragana Jokića, Dragan Stupar, rekao je za Gerila info da j ovakvim postupanjem Suda, njegovom klijentu uskraćeno prvo na pravično i suđenje u razumnom roku.

Tužbom se traži i da tužena “Lupo Home Line” radniku nadoknadi štetu nastalu nezakonitim otkazom ugovora o radu od prestanka radnog odnosa sa zakonskim kamatama, da isplati neisplaćene dogovorene provizije za prodatu robu kao i da firma za radnika uplati obaveze prema Fondu penzijsko invalidskog osiguranja i Fondu zdravstvenog osiguranja.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Direktori koje navodiš su dobili ogromne pare po presudama zbog nezakonite smjene, isto kao što svi ...
Odmah kod advokata, on će vam reći sve šta treba da prikupite: prijave policiji, komunalnoj službi, ...
Kakva je to farsa, čitav grad zna. Prošetajte malo i do Minhena, pa možda otkrijete poglavicu. Ovako...
Da nastavim — stečeno prije 25 ili više godina, kada je plata visoke spreme bila 800 KM. Eto, neka m...
Volio bih da objasne SDS-ovci odakle bivšim SDS-ovim direktorima milionska imovina, konkretno **Rank...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info