DOBOJ: Tradicionalni skok u rijeku Bosnu

DOBOJ: Tradicionalni skok u rijeku Bosnu

Šezdesetogodišnji Branislav Nikić danas je, povodom Bogojavljenja, skočio sa mosta u rijeku Bosnu, kod željezničke stanice u Doboju.

Nikić, koji već 19 godina izvodi skokove sa dobojskog mosta, rekao je da je riječ o oproštajnom skoku i da tradiciju prepušta mlađima.

On je naveo da je skakao sa mosta u Bosnu i kada je temperatura bila 19 stepeni ispod nule.

"Jedini motiv za skok je što sam takav", rekao je Nikić, koji je poznatiji kao Gero, te je zahvalio okupljenima koji su ga i ove godine podržali.

Nikić je rođen u Zavidovićima, gradu na tri rijeke, za koji kaže da se nekada u tom mjestu prvo nauči plivati pa tek onda hodati.

Najnoviji komentari

Vi ste "Ćaciji" carevi!🤣
Ре Лазар je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
ХахахахаахаЈошић Данијел патриота.....мојне шеви Лазо, заболи ме тиба....Де питај Данијела, јел масн...
Jošič je morao svega da se naguta,i svašta je radio da se izgradi kao institucija.Još uvjek nije dos...
Ma neka ba ljudi, "naši" su, mi ih birali... je postavio/la komentar u Skoro milion maraka za lizing vozila: pitanja bez odgovora u Doboju
Daće oni nama čarobni napitak, od po jedne kašičice religijskih osjećanja, patriotizma i 'brige' o p...
Bahati, drogirani ili alkoholizovani vozači su za oduzimanje vozačke na duže vrijeme, to ih najviše ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info