Policijski službenici Policijske stanice Derventa lišili su slobode M. V. sa područja opštine Vareš, zbog sumnje da je počinio krivično djelo „Davanje mita“.
Prema navodima policije, on je osumnjičen da je 25. avgusta, oko 12.45 časova, tokom kontrole teretnog vozila marke „Volkswagen“ kojim je upravljao, policijskim službenicima ponudio i ostavio novac u fasciklu.
Kako je saopšteno, novac je navodno ponuđen kako bi policajci odustali od sankcionisanja evidentiranog saobraćajnog prekršaja.
Vozač je nakon toga lišen slobode, dok su novčanice oduzete uz izdavanje potvrde.
Po završetku dokumentovanja predmeta, protiv osumnjičenog će Republičkom javnom tužilaštvu u Banjoj Luci biti dostavljen izvještaj o počinjenom krivičnom djelu.
Navodi iz policijskog saopštenja predstavljaju sumnje koje će biti predmet daljeg postupka i nisu sudski utvrđene činjenice.
***
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:

