DOBOJ: U trodnevnoj akciji davanja krvi učestvuje oko 40 policajca

DOBOJ: U trodnevnoj akciji davanja krvi učestvuje oko 40 policajca

Četrdesetak pripadnika Policijske uprave Doboj učestvovaće u trodnevnoj akciji davanja krvi, organizovanoj povodom proslave Aranđelovdana, krsne slave Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske.

Policajci će krv dati u Odjeljenju za transfuziologiju Bolnice "Sveti apostol Luka" u Doboju, danas, sutra i u četvrtak, 17. novembra.

Načelnik Odjeljenja za opšti kriminalitet dobojske Policijske uprave Jugoslav Stevanović rekao je da je ovo treće ovogodišnje darivanje krvi pripadnika dobojske uprave.

On je naveo da je krv do sada dao 27 puta, a ovo je treći put u tekućoj godini, isključivo iz humanih razloga.

Policijski službenik iz Policijske stanice Derventa Vlajko Vejić rekao je da je tokom 29 godina radnog staža krv dao 29 puta.

Transfuziolog u dobojskoj bolnici Božidar Slavujević rekao je da raspolažu dovoljnim količinama krvi, zahvaljujući organizovanim dobrovoljnim akcijama, ali da se uvijek javi potreba.

Portparol Policijske uprave Doboj Dragana Kerkez rekla je novinarima da je su povodom proslave slave MUP-a juče u Modriči organizovali humanitarni turnir za oboljelu djevojčicu Saru Lazić iz Doboja i da će sva prikupljena sredstva biće uručena roditeljima djevojčice.

Ona je za sutra na Stadionu sportskih igara u Doboju najavila Dan otvorenih vrata na kojem će se osnovci i srednjoškolci upoznati sa materijalno-tehničkim sredstva policije.

Prema njenim riječima, slavu će obilježiti 22. novembra, a prethodno će biti služen parastos poginulima pripadnicima u zgradi Policijske uprave Doboj.

Akcija davanja krvi pripadnika policije organizuje se i povodom obilježavanja Dana policije - 4. aprila, te za Dan Republike Srpske - 9. januara.

Maj 05, 2026

Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima

Program „Lokalne zajednice naklonjene mladima“ namijenjen je jedinicama lokalne samouprave koje žele da unaprijede rad…
Maj 12, 2026

PUTEVI: Mjestimično vlažni kolovozi, vozačima se savjetuje sporija i opreznija vožnja

Mjestimično vlažni kolovozi prisutni su u većini krajeva Republike Srpske, pa se vozačima savjetuje sporija…
Maj 11, 2026

PUTEVI: Magla u kotlinama, odroni u usjecima i više aktivnih radova na putevima

 Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se ovog jutra odvija redovno, po suvim i…
Maj 08, 2026

PUTEVI: Mjestimično magla smanjuje vidljivost u Posavini

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj i Federaciji BiH /FBiH/ odvija nesmetano, a…
Maj 09, 2026

PUTEVI: Mokri kolovozi, magla, odroni i brojne izmjene režima vožnje

Saobraćaj se u Republici Srpskoj odvija po mjestimično mokrim i klizavim kolovozima, a vozačima se…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Da li biste tako išli na vrata, žalili se i prijavljivali da čujete da vam komšija maltretira pijan ...
Iznad mog stana je porodica sa dječakom od 4 godine, oba stana pored mene djeca od 3 do 7 godina. Is...
Porašće i to dijete od dvije godine koje vas, zaboga, psihički maltretira, pa ćete moći u miru sjedi...
Poplavljene, koji i poslije svega, svih ovih godina glasaju za njih, ne žalim ni sekundu! Slobodno n...
Sud presudio da su nezakonito smijenjeni Predojević, Orozović i drugi u ŽRS, Cvijanović u Elektro, D...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info