DOBOJ: U bolnici „Sveti apostol Luka“ prvi put uspješno operisan tumor na mozgu

DOBOJ: U bolnici „Sveti apostol Luka“ prvi put uspješno operisan tumor na mozgu

U JZU Bolnica „Sveti apostol Luka“ u Doboju napravljen je značajan medicinski iskorak uspješno izvedenom operacijom tumora na mozgu, prvom takve vrste u ovoj zdravstvenoj ustanovi.

Riječ je o složenom neurohirurškom zahvatu koji je protekao bez komplikacija i bez nastanka novih neuroloških oštećenja, dok je kod pacijenta zabilježeno i poboljšanje funkcije lica. Tumor je u potpunosti uklonjen, a pacijent se, nakon uspješnog postoperativnog oporavka, nalazi na kućnom liječenju.

DOBOJ U bolnici Sveti apostol Luka prvi put uspjesno operisan tumor na mozgu 01

Pacijent se prethodno javio ljekarima zbog izražene slabosti jedne polovine lica, nakon čega je detaljnom dijagnostikom utvrđeno da se radi o tumoru na mozgu. Operativni zahvat vodio je dr Perica Milaković, neurohirurg dobojske bolnice, uz asistenciju i stručnu podršku dr Miše Miškića, takođe neurohirurga.

Anesteziološki tim činili su specijalista anestezije i reanimacije dr Slaviša Preradović i dr Dajana Panić, ljekar na specijalizaciji, uz anestetičara Sašu Cvijanovića, kao i instrumentarke Gordanu Aleksić i Bojanu Marković.

Iz Bolnice „Sveti apostol Luka“ poručuju da ovaj zahvat predstavlja važan korak u razvoju savremenih medicinskih procedura u Doboju, čime se pacijentima omogućava da najsloženije neurohirurške intervencije dobiju u svojoj lokalnoj zdravstvenoj ustanovi.

FOTO: Bolnica Doboj

***

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Па назив и нема везе с нашим крајем. Има везе са осталим догађајима Хуманитарне организације Срби за...
I sam sam u više navrata učestvovao prilozima u humanitarnim akcijama koje su organizovane, ali misl...
Ako ima nečega od događaja u Doboju što je iskreno, lijepo, humanitarno i politički nemotivisano, on...
Срби за Србе je postavio/la komentar u DOBOJ: Tokom "Svetosavske pjesme i igre iz bloka" prikupljeno 3.622 KM
То нису „глупости из блока“, већ „хуманитарни догађаји из блока“. Суфикс „iz bloka“ настао је по прв...
ја са мало ј je postavio/la komentar u DOBOJ: Tokom "Svetosavske pjesme i igre iz bloka" prikupljeno 3.622 KM
Па негдје си и у праву, али што треба мени свештенство (иако требају стално, што мислим да већи дио ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info