DOBOJ: Fizioterapeuti Doma zdravlja Doboj završili ISST Schroth edukaciju u Novom Sadu

DOBOJ: Fizioterapeuti Doma zdravlja Doboj završili ISST Schroth edukaciju u Novom Sadu

Fizioterapeuti Doma zdravlja Doboj uspješno su završili stručnu edukaciju iz ISST Schroth metode u Novom Sadu – savremene tehnike koja se koristi u terapiji skolioze.

Ova metoda, razvijena na osnovu specifičnih trodimenzionalnih principa korekcije kičmenih deformiteta, primjenjuje se u rehabilitaciji pacijenata s idiopatskom skoliozom, naročito kod djece i adolescenata. Edukacija u okviru ISST (International Schroth 3-dimensional Scoliosis Therapy) sistema omogućava fizioterapeutima primjenu individualizovanih vježbi koje su usklađene sa stanjem svakog pacijenta, čime se povećava efikasnost liječenja i smanjuje potreba za invazivnim intervencijama.

Završetak ove edukacije predstavlja korak ka unapređenju fizikalne terapije u Domu zdravlja Doboj, s posebnim akcentom na rano prepoznavanje i tretman skolioze kod mladih.

Podršku realizaciji edukacije pružili su Grad Doboj i Udruženje fizioterapeuta Republike Srpske. Edukacija je održana u skladu sa međunarodnim standardima i vodičima za tretman deformiteta kičmenog stuba.

Zdravstveni radnici Doma zdravlja Doboj ističu da će novostečena znanja biti primijenjena u svakodnevnoj praksi, u cilju poboljšanja kvaliteta zdravstvene zaštite i rehabilitacije pacijenata.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Kakav je to rukometni golman bio, njegova tehnika odbrane je bila jedinstvena, a i inače pametan i ...
Šta bi od onakvog turnira, eh bože je postavio/la komentar u DOBOJ: Melsungen nadigrao Slogu, Slovan slavio u neizvjesnoj završnici
Šta uradiše od nekad poznatog i priznatog turnira?! Tuga. Gradska vlast pod hitno treba da završi dv...
Ne volim ismijavati, ali... je postavio/la komentar u DOBOJ: Željeznice Srpske u prvom kvartalu prevezle svega 7.000 putnika
Tuga i jad, obje željeznice, i ova ŽRS i ona ŽFBiH...
Stranačko okupljanje...
Zato uprava napreduje u svim segmentima, posebno ličnim...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info