Menu

PREMIJER LIGA BIH: Pobjeda Sloge na gostovanju u Kaknju

U 14. kolu Premijer lige, rukometaši Kaknja poraženi od bolje i iskusnije ekipe dobojske Sloge koja je već u prvom poluvremenu stekla sedam golova razlike i tu prednost sačuvala do kraja (31:38).

Iako su se potajno nadali da bi mogli prirediti iznenađenje i doći do bodova spasa, igrači Kaknja su poklekli bez ispaljenog metka i pretrpjeli peti domaći poraz od ukupno jedanaest. Podmlađeni sastav Kaknja nije bio dorasato protivnik boljoj i iskusnijoj ekipi dobojske Sloge, koje je predvodio neumoljivi Aleksandar Milojević, kojem su uspješno asistirali Srđan Gavrić, Miljan Ivanović, koji su ukupno postigli 23 pogotka.

Gosti su već u prvom dijelu igre stekli prednost od sedam pogodaka razlike (14:21) i tu prednost su sačuvali do kraja (31:38). Bilo je trenutaka kada su izabranici trenera Nedžada Zaimovića smanjivali tu (ne)dostižnu razliku, ali su na kraju poklekli i uvjerljivo izgubili, čak s dva gola više nego jesenas u Doboju (31:36). Sigurno bi poraz bio još teži da Enes Skopljak i Vanja Smiljanić nisu bili pucački raspoloženi i postigli 18 pogodaka. Njih dvojica su opravdala očekivanja i može se reći da su pojačanja, ali ostale novajlije nemaju iskustva i teško se mogu nositi s jakim protivnicima što je pokazala i ova utakmica.

Ovim porazom rukometaši Kaknja ostali su „prikovani“ za dno prvenstvene ljestvice, s malim izgledima da se mogu spasiti od ispadanja iz premijerligaškog društva. Ipak, ne treba gubiti nadu, ima još deset kola i dosta bodova je u igri, ali treba biti objektivan i reći da trener Zaimović nema veliki izbor, pogotovo kvalitetne i iskusne igrače koji mogu iznijeti teret teških iskušenja.

Kakanj – Sloga 31:38 (14:21).

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 150. Sudije: Željko Hrstić i Ante Rašić. Delergat: Alija Hasić (Tuzla).

KAKANJ: Samir Lilić, Mevludin Čehajić, Imad Klis 4, Edin Cerić 2, Enes Skopljak 11, Dean Simić, Admir Bjelopoljak 5, Tarik Kubat, Eldar Bećak 1, Sulejman Brkić, Miloš Rakočević 1, Vanja Smiljanić 7, Hidajet Sužanj, Mirza Halilović. Trener: Nedžad Zaimović.

SLOGA: Milutin Blagojević, Danijel Pejić, Tarik Alibegović 4, Bojan Tulendić 5, Branko Mišanović, Miljan Ivanović 6, Milan Pavlović 2, Damir Efendić, Radovan Uljarević 4, Srđan Gavrić 7,. Luka Karanović , Džordže Bosić, Aleksandar Milojević 10, Borko Vještica. Treneri: Zdravko Stevanović i Vojislav Rađa.

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sportska dešavanja

PETROVO – Standardna takmičarka Džudo kluba „Morote“ iz Petrova, Isidora Jeremić, predstavljat će Bo...

Dobojlija Borislav Stjepanović uspješno je završio još jednu takmičarsku sezonu u bodibildingu, okit...

Juniorska teniska šampionka iz Doboja, Nikolina Kovačević, nastavila je niz vrhunskih rezultata, odb...

Baraž utakmice za popunu Regionalne lige RS, grupa “centar”, između šampiona grupa A i B Područne li...

Ekipa Karate kluba “Vila” iz Doboja ostvarila je zapažen rezultat na međunarodnom takmičenju “28. Po...

Gradonačelnik Doboja Boris Jerinić rekao je da uspjesi tenisera iz ovog grada Andreja Nedića ispisuj...

DOBOJ – Takmičari Džudo kluba “Ozren” iz Doboja zabilježili su odlične rezultate na međunarodnom džu...

PETROVO – Takmičari Džudo kluba "Morote" iz Petrova ostvarili su zapažen uspjeh na džudo turniru odr...