PETROVO: Zbog štrajka bunu digli i roditelji

PETROVO: Zbog štrajka bunu digli i roditelji

U Osnovnoj školi "Vuk Karadžić" u Petrovu i dalje nema potpune nastave, neki nastavnici ne drže časove. Zahtevaju od profesora da prestanu sa protestom

Štrajk većeg dela prosvetara Osnovne škole “Vuk Karadžić” u Petrovu, nezadovoljnih zato što imenovani vršilac dužnosti direktora nije bio po volji Školskog odbora, već ga je postavilo resorno ministarstvo, odlučili su da prekinu roditelji.

Oni su ultimativno zatražili i neposredno pred vikend “postrojili” u zgradi škole nastavnike štrajkače.

- U redu je da rešavate svoje interne stvari, ali su nama problem deca koju uzalud svaki dan spremamo i šaljemo u školu. Molimo vas da svoje probleme rešavate mimo naše dece - rekla je nastavnicima roditelj jednog od đaka Milena Nedeljković.

Listom su štrajk osudili i ostali roditelji, tvrdeći da su lično zvali Ministarstvo prosvete i kulture da reše ovu agoniju, ali da nije bilo odgovora. Na njihovu stranu stao je i načelnik opštine Petrovo Ozren Petković, koji je takođe došao na sastanak u školu.

- Ovo je stvarno prevršilo svaku meru, a iako nije u našoj nadležnosti, naredne sedmice ćemo održati tematsku sednicu Skupštine opštine, posvećene ovoj situaciji. U kontaktu smo i sa ministrom Maleševićem i u ponedeljak smo zakazali sastanak da bismo napokon razrešili ovu situaciju - rekao je načelnik Petković.

Iz ministarstva su, i pre ovog dogovora o zajedničkom sastanku u Banjaluci, nagovestili da bi do srede trebalo da bude imenovan novi direktor, na osnovu sprovedene konkursne procedure.

- Dokumentacija je već prosleđena ministarstvu, koje će predložiti koji kandidat je najbolje rešenje, a Vlada RS je nadležna za imenovanje i konačno mišljenje - kaže predsednik Školskog odbora Bojan Marjanović.

Bilo kako bilo, naredna nedelja će po svemu sudeći biti presudna u rešavanju slučaja prvog čoveka Osnovne škole “Vuk Karadžić” u Petrovu. U svemu ovome najveći gubitnici ipak će biti ćaci, koji su zbog personalnih problema svojih nastavnika “izgubili” ceo septembar.

USLOV

U zaštitu štrajkača na sastanku sa roditeljima đaka stala je predsednik Sindikalne organizacije Vanja Maksimović.

- Nemamo rukovodioca koji bi organizovao nastavu i čim to ministarstvo reši na zakonski način mi ulazimo odmah u učionice - kaže Maksimović.

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info