KOMPLETIRAN LINE UP OVOGODIŠNJEG IZDANJA DEMOFESTA Velike svjetske zvijezde dolaze u Banjaluku

KOMPLETIRAN LINE UP OVOGODIŠNJEG IZDANJA DEMOFESTA Velike svjetske zvijezde dolaze u Banjaluku

Od svog iznenadnog povratka na tvrđavu Kastel, Demofest ne prestaje da oduševljava javnost novostima koje se tiču ovogodišnjeg revijalnog programa.

Naime, nakon objavljenog dolaska legendarnog britanskog sastava Morcheeba u Banjaluku, organizatori su odlučili da publiku neprestano iznenađuju sjajnim izvođačima koji će nastupati na ovogodišnjem izdanju festivalu.

Po prvi put na velikoj bini Demofesta, ali i u Banjaluci, dolaze pioniri retroavangarde i industrijal roka, svjetska muzička atrakcija Laibach te legendarni australijski muzičar i društveni aktivista Dub FX. Prvo festivalsko veče biće upotpunjeno bivšim šampionima, pobjednicima Demofesta 2012. godine, sastavom M.O.R.T., koji ovoga puta s ponosom dolazi kao revijalni izvođač na mjesto koje ih je lansiralo u muzičku indrustriju.

Nakon festivala kao što su Coachella i Glastonbury, Parov Stelar stiže na Demofest, kao i legenda drum and bass-a, poznata po svom revolucionarnom albumu „New Forms“, Roni Size, dok će afrobitove sa sobom donijeti čuveni nigerijski muzičar Femi Kuti.

Jedan od zaštitnih simbola Demofesta i kralj balkanskog breakbeat dub step zvuka, Kiril Džajkovski se sa ponosom vraća na dvanaesto izdanje festivala, gdje će pokušati podići već visoke koncerte standarde koje je gradio u proteklim godinama nastupanja na Demofestu. Kastel će takođe biti mjesto rasplesane publike, a za to će se pobrinuti sjajna zvijezda u usponu, fantastični MKDSL.

Jedna od novina ovogodišnjeg festivala je i Summer stage koji će biti preplavljen sjajnim muzičkim izvođačima, a oni su: Đorđe, Hiljson Mandela, 30zona, Sajsi MC, Tam, Spejsi Noksi x Kene Beri, Nihil, Vizelj, Sunshine, KOIKOI, Stereo Banana, Nipplepeople, Bojana V., pocket palma i Macha Ravel.

Bine koje će pored Main stage-a i Summer stage-a upotpuniti cjelokupni doživljaj Demofesta su Karaoke i Silent disco stage.

U danima održavanja festivala, Banjaluka će takođe biti obogaćena raznim dnevnim dešavanjima u vidu panela, izložbi i konferencija, a sve to kako bi građanima i posjetiocima Demofesta približili značaj jedne manifestacije kao što je ova te kako bi omogućili prostor za muzičko i kreativno stvaralaštvo mladih, a sve u cilju razvoja kreativne industrije Bosne i Hercegovine.

Karte za festival su u prodaji, a možete ih kupiti na zvaničnom sajtu Demofesta.

Pripremite se jer nas od 20. do 22. jula očekuje provod za pamćenje na tvrđavi Kastel.

Avgust 14, 2026

DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 13.08.2026. godine

U protekla 24 časa na području Policijske uprave Doboj evidentirano je šest krivičnih djela, četiri…
Avgust 21, 2026

PUTEVI: Provjerite gdje su mogući zastoji i preusmjerenja

Zbog izrazito visokih dnevnih temperatura, vozačima se preporučuje da duža putovanja planiraju u ranim jutarnjim…
Avgust 19, 2026

PUTEVI: Većina puteva prohodna, mogući zastoji i kraća čekanja

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, uz povoljne uslove za…
Avgust 20, 2026

VRIJEME: Nastavlja se toplotni talas, pred nama još jedan vreo dan

U Doboju je jutros sunčano i vedro, bez magle i padavina, uz temperaturu od oko…
Avgust 21, 2026

VRIJEME: Doboj jutros na 22 stepena, danas do 38 uz jak jugozapadni vjetar

U Doboju je jutros oko 22°C. Sunce se smjenjuje sa manjom oblačnošću, bez magle i…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Svako jutro penzioneri se naštelaju u baštama kafića, pijući kafu, ne bi li ko primijetio da imaju l...
Fala ne treba ništa, imamo sve. Ostavite sebi za ljekova i robije.
Problem je što se kriminal toleriše. Je li Poreska uprava ikada ušla u Slogu? I oni su subjekt u naš...
Premijer liga košta. Meni je problem što će, više od samog FK Sloga, koristi imati oni oko Sloge. Al...
Bolje bi im bilo da se uhvate nekog ozbiljnog posla nego što se bodu u dupeta. Para nema — ovo je hu...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info