DOBOJ: Snalažljivi osnovci iz Osječana zarađuju za ekskurziju (VIDEO)

DOBOJ: Snalažljivi osnovci iz Osječana zarađuju za ekskurziju (VIDEO)

Kolačići, praznični ukrasi, čestitke, i sve to njihovim rukama rađeno. Osnovci škole u Osječanima tako već drugu godinu prikupljaju novac za izlete i ekskurzije.

Početkom godine rađaju se ideje, a onda višemjesečni rad i uz praznike sajam i rasprodaja.

“Možda je bilo najteže praviti vijence jer njih treba spojiti uzeti sve pribor za njega i sve složiti lijepo”, rekla je Lara Milićević.

Sa kolačima je kažu lakše. Recepti od baka, pomoć nastavnica i greške nema.

“Ukusni, njih sam pravila tako što sma zamijesila tijesto za njih i ukrašavala sam ih sa različitim bojama za jelo”, rekla je Valentina Radić.

“Uglavnom naši zadaci su bili da ukrašavamo pošto nismo ništa pekli to još ne znamo”, rekla je Ivona Simić.

Ali zato znaju da pletu, pa su ponudili i privjeske od vune. Znaju i kako i kada treba posijati Božićnu pšenicu.

“Stavila sma šaku pšenicu u zemlju i zalila vodom i trebalo je deset dana da naraste”, rekla je Nađa Pavlović.

Ništa nisu prepuštali slučaju pa su pripremili i kese u kojima kupci mogu da ponesu ono što pazare. Da im rad nije uzaludan svjedoče rezultati.

“Prošle godine su niži razredi kompletne izlete isfinanisarli iz ovog budžeta oko 2000 i nešto maraka su prikupili”, rekao je direktor OŠ “Radoje Domanović” Osječani Saša Živanović.

Stariji razredi, zahvaljujući rukotovorinama koje rasprodaju na školskom sajmu, značajno su smanjili cijenu svojih izleta. Našlo se i za pomoć drugima. U kutijici su i oni i mušterije ubacivali pare za djecu s Kosova, pa nekoliko stotina maraka uplate i na njihov račun.{youtube}adFwlUpzjiQ|500|400|{/youtube}

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info