DOBOJ: Fotografija Dušana Vukovića iz Trebinja proglašena za najbolju (FOTO)

DOBOJ: Fotografija Dušana Vukovića iz Trebinja proglašena za najbolju (FOTO)

Dušan Vuković iz Trebinja pobjednik je prvog foto-maratona “Doboj u fokusu” na kojem je učestvovalo šest eminentnih fotografa iz Republike Srpske, Federacije BiH /FBiH/ i NJemačke.

Vukovićevu fotografiju je kao najbolju ocijenio žiri iz Foto-saveza Srbije, i to sekretar Miroslav Predojević, te majstori fotografije Maja Stošić i Hadži Miodrag Miladinović.

Drugo mjesto dodijeljeno je Vladimiru Tadiću iz Banjaluke, a treće Siniši Skenderiji iz Viteza.

Fotografija trećeplasiranog Vladimira Tadića iz Banjaluke
Fotografija drugoplasiranog Siniše Skenderije iz Viteza

Pohvalu za fotografiju dobio je Zoran Lazić iz Doboja koji je Srni rekao da su na takmičenju, koje je u Doboju održano 19. i 20. novembra, učestvovali i Igor Ristić iz Berlina, te Aljoša Vajgelt iz Esena.

Lazić, koji je bio koordinator manifestacije, kaže da je foto-maraton “Doboj u fokusu” pilot-projekat i prvo dešavanje ovog tipa u Republici Srpskoj, te da je bio pozivnog tipa.

On je pojasnio da su fotografi obilazili nekoliko turističkih lokacija na planini Ozren, poput Gostilja, farme jelena lopatara i baze “Paragost”, a u saradnji sa Kulturno-umjetničkim društvom Doboj fotografisani su i članovi ovog društva u autentičnim narodnim nošnjama ovog i drugih krajeva Republike Srpske.

Fotografisana je i arhitektura modernog Doboja, odnosno dijela grada koji se širi.

Foto-maraton organizovalo je dobojsko Udruženje za razvoj seoskog turizma, njegovanje tradicije i čuvanje nasljeđa “Staro nasljeđe” uz podršku gradske Turističke organizacije i Gradske uprave Doboj.

Jun 08, 2026

(FOTO) DOBOJ: Otvoren arheološki kamp na lokalitetu Gradić

Na lokalitetu srednjovjekovnog utvrđenja Gradić u dobojskom naselju Trbuk danas je počeo sa radom arheološki…
Jun 08, 2026

PUTEVI: Pojačan saobraćaj na početku radne sedmice, oprez potreban kod radova i na granici

Početak radne sedmice donosi pojačanu frekvenciju vozila na većini putnih pravaca, posebno u gradskim centrima.…
Jun 08, 2026

VRIJEME: Sunčano i toplo, jutro svježe i mirno

Jutro u Doboju počinje pretežno sunčano i prijatno, uz temperaturu oko 18°C. Vrijeme je mirno,…
Jun 08, 2026

DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 07.06.2026. godine

U protekla 24 časa na području Policijske uprave Doboj evidentirana su četiri narušavanja javnog reda…
Jun 06, 2026

PUTEVI: Mokri kolovozi na sjeverozapadu Srpske, oprez na dionicama s radovima

U sjeverozapadnim krajevima Republike Srpske jutros se vozi po mokrim ili vlažnim kolovozima, dok su…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

@Doboj053 I opet će biti izabrani isti. Malo je onih koje stvarno „tangira” rušenje objekata, prodaj...
"Malo nas je al' nas ima"! Najveći problem vlasti je što su na drugoj strani ljudi koji razmišljaju ...
Sad će izbori, pa glasajte za promjene, a ne opet po starom, pa onda kukate!
Pa nisu svi Ozrenci oni koji piju, psuju i tuku se; ima ih i gorih.
Zatvaraj bagru: iz opanaka u cipele uskočili, ima li mjere, seljaci?

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info