REZOVI U ŽELJEZNICAMA RS: Bez posla ostaje više od 300 radnika

Crno na bijelo, uprava Željeznica Srpske i zvanično je sindikalce obavijestila da slijede rezovi. Više od 300 zaposlenih će otići kući, a sve u skladu sa planom Svjetske banke o restruktuiranju preduzeća. Svih šest sindikata nezadovoljno je predloženom sistematizacijom.

DOBOJ: Rezovi mimoišli upravu Željeznica

Sindikati "Željeznice RS" neće podržati nacrt sistematizacije radnih mjesta jer smatraju da bi uprava preduzeća ostala pretrpana zaposlenima, a neprihvatljivo im je i da generalni direktor umjesto dosadašnja dva ima pet savjetnika.

DOBOJ: Potpisan sporazum sa Institutom regija Evrope (IRE)

Grad Doboj postao je dio asocijacije regija, gradova, organizacija i institucija Centralne i Jugoistočne Evrope okupljenih oko Instituta regija Evrope (IRE) sa sjedištem u Salcburgu. Tokom posjete delegacije Grada Doboja, koju je u ime gradonačelnika Obrena Petrovića predvodio načelnik Odjeljenja za privredu i društvene djelatnosti Tihomir Gligorić, u četvrtak je potpisan Sporazum o saradnji sa predsjednikom IRE Francom Šauzbergerom.

Rast minimalca budi radničku nadu u veće plate

Povećanje minimalne plate u RS neće ugroziti privrednika, iako su izračunali da će ih to mjesečno koštati 1,4 miliona KM, dok računica sindikata pokazuje da to neće bitnije podići životni standard, ali da će otvoriti vrata za rast svih plata u privatnom sektoru.

DOBOJ: Hoće li ŽRS ostati bez prevoza rude boksita?

Zabranom skladištenja rude boksita na manipulativnom prostoru pored 20. kolosijeka u stanici Banjaluka, kako stoji u rješenju ekološkog inspektora, Željeznicama Republike Srpske praktično je zabranjena osnovna djelatnost za koju su registrovane, bar kada je u pitanju ta vrsta robe.

Najnoviji komentari

Sramote nas na svakom koraku po društvenim mrežama; svi se ismijavaju Doboju zbog organizovanog odla...
Jesu li to Obrenovci opet postali Srbi zbog izborne godine?Šta bi s iftarom iz bloka?
Slobodno komentariši na RTRS, ATV, K3, TV Doboj... i ostalim režimskim glasilima koja se finansiraju...
Nego je li istina da je nedavno Vlada i upravi ovog gubitaša povećala platu za 500 maraka?!
Zato što je sada sva bagra skoncentrisana u SNSD-u i ponešto u pratećim strankama.Ove likove gledamo...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info