DOBOJ: Željezničari najavili štrajk glađu

Zbog neisplaćenih naknada nas oko sto spremno je na štrajk glađu – sa pruge poručuje jedan od sindikalaca na željeznici. Zlatko Marin kaže da će, zbog kašnjenja plata, toplog obroka i naknada za prevoz, u ponedeljak dogovoriti datum mirnih protesta. Ako ni izlazak na ulicu ne urodi plodom iz revolta, kažu, više neće ni jesti.

DOBOJ: U fabriku za preradu ulja uloženo oko osam miliona maraka, u planu otvaranje rafinerije

Boraveći u radnoj posjeti u Doboju, ministar inostranih poslova BiH, Igor Crnadak sa gradonačelnikom Doboja, Obrenom Petrovićem obišao je fabriku za preradu ulja u Kotorskom. U ovu fabriku investitor je do sada uložio oko osam miliona maraka. Trenutno zapošljavaju 70 radnika, a sa otvaranjem rafinerije broj zaposlenih bi se trebao povećati na 150.

DOBOJ: Podrška u privlačenju investicija

Ministar inostranih poslova BiH Igor Crnadak najavio je danas u Doboju podršku Savjeta ministara BiH ovoj lokalnoj zajednici na poslovima privlačenja novih investicija i samog razvoja.

DOBOJ: Rukovodstvo grada sa privrednicima Doboja i Tešnja

Gradonačelnik Doboja Obren Petrović, predsjednik Skupštine grada Murvet Bajraktarević i načelnik odjeljenja za privredu Tihomir Gligorić, sastali su se danas sa predstavnicima udruženja privrednika Doboja i Tešnja, a jedna od glavnih tema razgovora bila je učešće dobojskih privrednika na ovogodišnjem tešanjskom sajmu privrede, te inicijativa za organizaciju zajedničkog regionalnog sajma u narednim godinama.

SINDIKAT "ŽELJEZNICE RS": Ko je odgovoran za višak radnika

Predstavnici šest sindikalnih organizacija koje djeluju u preduzeću "Željeznice Republike Srpske" /ŽRS/ uputiće zahtjev za održavanje hitnog sastanka sa Ministarstvom saobraćaja i veza Srpske od kojeg očekuju odgovore na pitanja kako su došli do viška radnika u Željeznicama, koji su kriterijumi za zbrinjavanje radnika i iz kojih sredstava će biti isplaćene otpremnine s obzirom na dugovanja iz prethodnih godina.

DOBOJ: Gradska toplana nabavlja dodatne količine energenta

Oštra zima i niske temperature izazvale su veliku potrošnju uglja u dobojskoj Toplani, u kojoj kažu da hladan januar kao što je bio ove godine, ne pamte od '83.godine. Prosječna temperatura u prvim danima Nove godine, prema mjerenjima koja vrše u ovom preduzeću, iznosila je -4.11 stepeni. U Toplani podsjećaju da su grijanje pustili osam dana prije sezona, sa stanjem uglja od 42 hiljade tona.

Najnoviji komentari

Sramote nas na svakom koraku, po društvenim mrežama svi se ismijavaju Doboju zbog organizovanog odla...
Jeste li vi u sds i pdp svi poludili ili postali muslimani kome normalnom smeta neki koncert
Jesu li to Obrenovci opet postali Srbi zbog izborne godine?Šta bi s iftarom iz bloka?
Slobodno komentariši na RTRS, ATV, K3, TV Doboj... i ostalim režimskim glasilima koja se finansiraju...
Nego je li istina da je nedavno Vlada i upravi ovog gubitaša povećala platu za 500 maraka?!

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info