Vlada Republike Srpske prodala je danas, prvog dana aukcije na Banjalučkoj berzi, tek nešto više od polovine ponuđenih obveznica, pa će aukcija biti nastavljena i sutra.
Ministarstvo finansija RS ponudilo je invesitorima 40.000 obveznica nominalne vrijednosti 1.000 KM po obveznici s rokom dospjeća 7 godina, a danas je prodato 22.100 obveznica u vrijednosti 21.960.770,00 KM, što prestavlja procenat uspješnosti emisije nakon prvog dana 55,25 posto.
Ukupno je pristiglo ponuda u vbrijednosti 36.874.500,00 KM, a postignuta je efektivna kamatna stopa od 3,60 posto, što premašuje kuponsku kamatu koja iznosi 3,50 posto.
Najviša ponuđena cijena bila je 100,00% uz kamatu 3,50%, a najniža 96,40% uz kamatu 4,10%.
Aukcija se nastavlja sutra kada će investitori moći kupiti neprodate obveznice po istoj cijeni.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!