Menu

DOBOJ: 5.000 KM za hitne intervencije u zgradama

  • Autor  Sanja Čakarević Nezavisne novine
  • 1 komentar

Ukoliko im pukne cijev, iznenada počne da prokišnjava krov ili na njihovoj zgradi pada fasada, zajednice etažnih vlasnika mogu da računaju na 5.000 KM, koliko će u hitnim slučajevima biti izdvajano iz gradske kase, a ko će dobiti novac, pored komisije, odlučivaće i prvi čovjek grada Doboja.

U kakvom su stanju stambeni objekti te na kakve vrste intervencija najčešće troše novac prikupljen od stanara,  većina predsjednika zajednica etažnih vlasnika nije bila raspoložena da govori, tako da nismo uspjeli saznati ni u kojim slučajevima se obraćaju lokalnoj vlasti za pomoć, ali je zato opozicija imala šta da kaže na ovu temu.

"Moramo biti realni da je to dobra odluka, da se grad stara o tome da se vodi računa i o zgradama i o uređenju dvorišta. Međutim, postoji opravdana bojazan da će ta sredstva biti nesavjesno trošena, da će biti nepravedno raspoređena. Međutim, nismo u startu htjeli da budemo protiv te odluke, ali sigurno da ćemo biti žestoki kritičari u slučaju da se desi nesavjesno trošenje sredstava", kaže Vedran Gligorić, odbornik SP-a.

Slobodan Vasiljević, odbornik PDP-a, rekao je da je to dobra odluka, kao mnoge u početku, te da treba pomoći ZEV-ovima.

"Međutim, ovdje smo opet došli do toga da i poslije komisije i pored komisije je gradonačelnik ta osoba koja odlučuje kojem će se ZEV-u pomoći. Ja mislim da to treba da bude malo transparentnije, da to radi komisija, da to rade svi organi u gradu, a ne da to uvijek mora da odluči jedan jedini čovjek", smatra on.

Iz Gradske uprave poručuju da Odluka o utvrđivanju kriterijuma raspodjele budžetskih sredstava zajednicama etažnih vlasnika u hitnim slučajevima nije ništa novo te da je samo utvrđen novi iznos novca.

"To je bilo i u prethodnim godinama. Meni je, moram priznati, malo neobično i zato sam bila u čudu sve vrijeme, da li naše kolege uopšte čitaju matrijale. Ja sam odbornik od 2012. godine i uvijek smo imali tu odluku, ovdje se samo radi o različitom iznosu, znači sada se to povećalo na 5.000 KM", izjavila je  Sanja Vulić, predsjednica Skupštine grada Doboj, te podsjetila da je ove godine jedan ZEV nagrađen.

Naime, povodom Dana grada zajednica etažnih vlasnika 94 stana, 15 poslovnih prostora i 11 garaža iz Kolubarske ulice SP 83 u naselju Pijeskovi dobila je nagradu od 3.000 KM.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

1 komentar

  • Darko Pijunovic
    Darko Pijunovic sreda, 11 decembar 2019 12:59 Link komentara

    Da se nagradi ZEV, koji je ažuran i koji se brine o svojoj zgradi, to podržavam.To znači da ti stanari redovno izdvajaju novac i održavaju SVOJ stambeni objekat i uljepšavaju grad, te to treba nagraditi i pokazati kao jedan uspješan primjer zajedništva.
    Dijeliti pare onima koji u SVOJOJ zgadi ne izdvajaju dovoljno novca za održavanje, nego još uvijek čekaju da im to uradi neko drugi, to ne podržavam ni najmanje, sem možda u nekim ekstremnim slučajevima kao neka vrsta pomoći socijalno ugroženim stanarima u koliko se to utvrdi.
    Zašto se onda ne donese odluka da se i ljudima koji imaju kuće dodijeljuje po recimo 1.000 KM.
    Zašto JEDAN domaćin može SAM da održava kuću i okućnicu a jedan ZEV u kome ima mnogo više domaćinstava ne može da održava SVOJ objekat i jedva 100 kvadrata okućnice!!!
    Do juče sam živio u stanu, a sada u kući i veoma sam dobro upućen u ovu tematiku, tako da sa sigurnoću mogu reći da je ova praksa dodijele novčanih sredstava ZEV-ovima od strane Gradonačelnika, ČISTA KUPOVINA GLASOVA...
    PS. Obrenova poruka:
    Velika koncentracija glasova na malom lokalitetu- ISPLATIVO

    Prijavi

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sponzorisani članci

OGLAS ZA POSAO: Firma Eco Line d.o.o. Petrovo traži radnike u računovodstvu i proizvodnji

Firma Eco Line d.o.o. Petrovo, koja se bavi proizvodnjom masivnog i pločastog namještaja, raspisuje ...

MASS-light: Otvoren najveći salon rasvjete u Crnoj Gori!

Ljubitelji dizajna, arhitekti i svi koji prepoznaju značaj kvalitetne rasvjete imaju novi razlog za ...

OGLAS ZA POSAO: Hotel Story zapošljava kuhare/kuharice i konobare/konobarice

Uskoro... Društvo Marić projekti nam najavljuje uskoro otvorenje modernog i luksuznog hotela Story ...

Katie Roden, strateg kampanja Lady Gage i Eltona Džona, stiže na Social Media Summit u Sarajevo

Jedna od najtraženijih svjetskih stručnjakinja za digitalne strategije i brend pripovijedanje, Katie...

Ekonomija i Privreda

Kreditni rejting loš, a BIĆE JOŠ GORI: Ekonomska i politička situacija šalju lošiju poruku investitorima

Kreditni rejting Republike Srpske i Bosne i Hercegovine trenutno je dosta loš, a procjenjuje se da ć...

DOBOJ: Danas isplata naknada korisnicima socijalnih davanja

Ministarstvo finansija Republike Srpske isplatiće danas 46 miliona KM za korisnike socijalnih davanj...

Bahatim vozačima u BiH kazne i do 5.000 KM, strože sankcije i za upotrebu telefona

Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH na današnjoj (četvrtak) sjednici bi trebalo da razmatr...

EBRD OBJAVIO NOVE PROGNOZE: BiH najgora od zemalja regiona

Bosna i Hercegovina ima najmanju stopu ekonomskog rasta za ovu godinu od zemalja regiona, prognoza j...

Omogućeno osnivanje prvih zajednica obnovljivih izvora energije

Ključni korak u uvođenju građanske energijeNedavno usvajanje pravilnika o zajednicama obnovljivih iz...

Centralna banka BiH: Krediti za godinu dana porasli za 10 odsto

Ukupni krediti domaćim sektorima na kraju marta ove godine iznosili su 26,46 milijardi KM i u odnosu...

DOBOJ: Svečanost povodom ispraćaja u penziju 23 željezničara

Sindikat željezničara Republike Srpske organizovao je danas svečani ispraćaj u penziju za 23 člana. ...

Radnici u trgovini poručuju: „Ne damo nedjelju!“ – najavljen protest upozorenja 18. maja u Sarajevu

SARAJEVO – Sindikat radnika trgovine i uslužnih djelatnosti Bosne i Hercegovine (STBIH) organizuje p...

Elektroprivreda RS planira kupovinu softvera od 26 miliona maraka

Elektroprivreda Republike Srpske (ERS) planira nabavku softvera čija se vrijednost procjenjuje na 26...

Cijena naftnih derivata u BiH u padu

Cijene goriva na pumpama u BiH su znatno niže nego u proteklom periodu, pa tako litar dizela košta o...

ZADUŽENJE PO SVAKU CIJENU: Zašto Republika Srpska plaća najviše kamate u regionu?

Republika Srpska pri zaduživanju emisijama obveznica plaća izuzetno visoke kamate u odnosu na Federa...

Da li je rješenje da se u BiH uvede kraća radna sedmica?

Španija je prije nekoliko dana odobrila zakon kojim se skraćuje radna nedjelja sa 40 na 37,5 radnih ...

Kilometar autoputa u RS košta od osam do 35 miliona KM

Kilometar autoputa u Republici Srpskoj košta od 8,2 miliona do preko 35 miliona maraka, pokazuju zva...

DOBOJ: Počela isplata aprilskih penzija

U Republici Srpskoj danas je počela isplata penzija za april za 289.402 korisnika, za šta je obezbij...

IZ ŠUPLJEG U PRAZNO: Više od polovine građana BiH ne može „pregurati“ mjesec bez zaduživanja

Čak 58% odraslih osoba u BiH ne može pokriti mjesečne troškove bez pozajmljivanja novca.

DOBOJ: Željezničari i dalje strepe za plate, uprava pravda kupovinu novih auta

Iako su radnici "Željeznica Republike Srpske" krajem aprila dobili platu za mart, i dalje su na tank...