Ministarstvo finansija Republike Srpske počeće sutra isplatu septembarskih naknada za korisnike prava na mjesečni borački dodatak i invalidnine u Republici Srpskoj, za šta su obezbijeđena 24 miliona KM.
Iz ovog ministarstva je saopšteno da će sutra biti isplaćena i sredstva korisnicima za tuđu njegu i pomoć, kojima su obuhvaćena socijalna davanja za septembar na osnovu Zakona o socijalnoj zaštiti Republike Srpske, za šta je u budžetu obezbijeđeno 4,5 miliona KM.
U skladu sa Zakonom o podršci nezaposlenom roditelju četvoro i više djece u ponedjeljak, 16. oktobra, biće isplaćene i mjesečne naknade za septembar korisnicima iz višečlanih porodica, a za te svrhe u republičkom budžetu obezbijeđena su tri miliona KM.
VRIJEME: Hladno i pretežno oblačno jutro, tokom dana svježije uz sunčane periode
PUTEVI: Mokri kolovozi, magla i odroni usporavaju vožnju
Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima
PUTEVI: Mjestimično vlažni kolovozi, vozačima se savjetuje sporija i opreznija vožnja
PUTEVI: Magla u kotlinama, odroni u usjecima i više aktivnih radova na putevima
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!


