Menu

SASE: Pad dionica EP HZHB, trgovina obveznicama Massimo Holdinga

Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi-burzi ostvaren je ukupan promet od 94.863,67 KM. U sklopu 22 transakcije ukupno je prometovano 4.646 vrijednosnih papira.

Najveći dnevni porast vrijednosti, od 10,00% zabilježile su obveznice FBIH ratnih potraživanja serije J i dostigle cijenu od 82,50%, dok su najveći pad zabilježile dionice emitenta JP ELEKTROPRIVREDA HZHB DD MOSTAR od 1,48% sa cijenom od 31,11 KM.

Vrijednost BIFX-a je pala za 1,11 indeksnih poena na 1.454,55 poena što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,08%.
Vrijednost indeksa SASX-10 je porasla za 0,87 indeksnih poena na 697,22 poena što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja rast od 0,12%.
Vrijednost indeksa Primarnog slobodnog tržišta SASX-30 pala je za 0,10 indeksnih poena na 926,82 poena, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,01%.

Na Kotaciji kompanija trgovalo se dionicama BOSNALIJEK DD SARAJEVO (simbol: BSNLR) u iznosu od 4.474,30 KM; u sklopu 2 transakcije prometovane su 443 dionice.

Na kotaciji fondova trgovano je dionicama ZIF-a CROBIH FOND D.D. MOSTAR (simbol: CRBFRK1) u iznosu od 1.266,00 KM; u 1 transakciji prometovano je 211 dionica. Na kotaciji obveznica trgovano je sa 666 obveznica FBIH ratnih potraživanja serije J (simbol: FBIHK2E); u 1 transakciji ostvaren je promet u iznosu od 549,45 KM.

Na Primarnom slobodnom tržištu najveći dnevni promet ostvaren je dionicama emitenta JP ELEKTROPRIVREDA HZHB DD MOSTAR (simbol: JPEMR) u iznosu od 33.634,12 KM kroz 5 transakcija.

Na Sekundarnom slobodnom tržištu ostvaren je ukupan promet u iznosu od 6.630,00 KM, a trgovalo se sa 65 obveznica Massimo Holding doo u 2 transakcije.

Ostavi komentar

PRAVILA KOMENTARISANJA

Slobodno komentarišite, kritikujte i izrazite svoje mišljenje.

MOLIMO VAS DA PROČITATE SLEDEĆA PRAVILA PRIJE KOMENTARISANJA:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, prijetnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove gradskog portala Dobojski.info. Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu redakcija@dobojski.info

nazad na vrh

Sponzorisani članci

OGLAS ZA POSAO: Firma Eco Line d.o.o. Petrovo traži radnike u računovodstvu i proizvodnji

Firma Eco Line d.o.o. Petrovo, koja se bavi proizvodnjom masivnog i pločastog namještaja, raspisuje ...

MASS-light: Otvoren najveći salon rasvjete u Crnoj Gori!

Ljubitelji dizajna, arhitekti i svi koji prepoznaju značaj kvalitetne rasvjete imaju novi razlog za ...

OGLAS ZA POSAO: Hotel Story zapošljava kuhare/kuharice i konobare/konobarice

Uskoro... Društvo Marić projekti nam najavljuje uskoro otvorenje modernog i luksuznog hotela Story ...

Katie Roden, strateg kampanja Lady Gage i Eltona Džona, stiže na Social Media Summit u Sarajevo

Jedna od najtraženijih svjetskih stručnjakinja za digitalne strategije i brend pripovijedanje, Katie...

Ekonomija i Privreda

Omogućeno osnivanje prvih zajednica obnovljivih izvora energije

Ključni korak u uvođenju građanske energijeNedavno usvajanje pravilnika o zajednicama obnovljivih iz...

Centralna banka BiH: Krediti za godinu dana porasli za 10 odsto

Ukupni krediti domaćim sektorima na kraju marta ove godine iznosili su 26,46 milijardi KM i u odnosu...

DOBOJ: Svečanost povodom ispraćaja u penziju 23 željezničara

Sindikat željezničara Republike Srpske organizovao je danas svečani ispraćaj u penziju za 23 člana. ...

Radnici u trgovini poručuju: „Ne damo nedjelju!“ – najavljen protest upozorenja 18. maja u Sarajevu

SARAJEVO – Sindikat radnika trgovine i uslužnih djelatnosti Bosne i Hercegovine (STBIH) organizuje p...

Elektroprivreda RS planira kupovinu softvera od 26 miliona maraka

Elektroprivreda Republike Srpske (ERS) planira nabavku softvera čija se vrijednost procjenjuje na 26...

Cijena naftnih derivata u BiH u padu

Cijene goriva na pumpama u BiH su znatno niže nego u proteklom periodu, pa tako litar dizela košta o...

ZADUŽENJE PO SVAKU CIJENU: Zašto Republika Srpska plaća najviše kamate u regionu?

Republika Srpska pri zaduživanju emisijama obveznica plaća izuzetno visoke kamate u odnosu na Federa...

Da li je rješenje da se u BiH uvede kraća radna sedmica?

Španija je prije nekoliko dana odobrila zakon kojim se skraćuje radna nedjelja sa 40 na 37,5 radnih ...

Kilometar autoputa u RS košta od osam do 35 miliona KM

Kilometar autoputa u Republici Srpskoj košta od 8,2 miliona do preko 35 miliona maraka, pokazuju zva...

DOBOJ: Počela isplata aprilskih penzija

U Republici Srpskoj danas je počela isplata penzija za april za 289.402 korisnika, za šta je obezbij...

IZ ŠUPLJEG U PRAZNO: Više od polovine građana BiH ne može „pregurati“ mjesec bez zaduživanja

Čak 58% odraslih osoba u BiH ne može pokriti mjesečne troškove bez pozajmljivanja novca.

DOBOJ: Željezničari i dalje strepe za plate, uprava pravda kupovinu novih auta

Iako su radnici "Željeznica Republike Srpske" krajem aprila dobili platu za mart, i dalje su na tank...

Polovni automobili uskoro jeftiniji u BiH?

Evropska unija uvodi nove tehničke propise koji će ukloniti starije automobile sa drumova, a to se n...

Dva najveća proizvođača struje u Srpskoj istovremeno van pogona

Dva najveća proizvođača električne energije u Srpskoj – RiTE Gacko i RiTE Ugljevik – prvi put od poč...

ERS tri godine potkrada prosumere, reagovao regulator

Regulatorna komisija za energetiku Republike Srpske (RERS) stavila je van snage račune koje je Elekt...

DOBOJ: Plate kasne, a od kredita "Željeznice" kupuju nova vozila (VIDEO)

Proces restruktiranja Željeznica Republike Srpske je završen, u finišu tog projekta rekontruisana je...