U većem dijelu Bosne i Hercegovine sutra će biti snijeg, a nakon toga i ispodprosječno niske temperature koje će trajati od sedam do deset dana, s tim da se iduće sedmice očekuju dvocifreni jutarnji minusi.
Sutra (petak) od jutarnjih sati promjena vremena sa zapada donosi jače naoblačenje uz kišu koja će padom temperatura najprije u višim krajevima prelaziti u snijeg. Snijeg se do sredine dana očekuje u Krajini, dok će u poslijepodnevnim i večernjim satima početi i u većem dijelu ostatka zemlje izuzev nizina Hercegovine. Isto tako snježni pokrivač upitan je u dijelovima Posavine, Semberije i u pojedinim kotlinama istočne Bosne.
Najviše padavina na sjeverozapadu i zapadu zemlje gdje se lokalno očekuje i formiranje značajnijeg snježnog pokrivača. Na nadmorskim visinama iznad 400 m se očekuje 10 do 15 cm, na planinama do oko 25 cm. U nižim krajevima 200 do 400 mnv. se očekuje do 10 cm, a u nizinama(ispod 200 mnv.) samo dekorativni snježni pokrivač. U ostatku zemlje manje padavina i snijega gdje bi u nizinama većinom bio dekorativni uz upitan pokrivač u dijelovima Posavine, Semberije i kotlinama istočne Bosne. Bez snijega u nizinama Hercegovine.
Tokom subote padavine postepeno slabe i prestaju uz djelimično razvedravanje. Noć na nedelju hladna uz minuse, u područjima pod vedrim nebom i snijegom na tlu izraženiji.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:
Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske
Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!