PUTEVI: Oprez, poledica i magla

PUTEVI: Oprez, poledica i magla

U Republici Srpskoj niska temperatura i jak mraz, koji je posebno izražen u planinskim predjelima, doprinose stvaranju lokalne poledice na svim vlažnim lokalitetima, u sjenovitim dijelovima puteva, preko planinskih prevoja, mostova i nadvožnjaka, te na prilazu tunelima, upozoravaju jutros iz Auto-moto saveza Srpske.

Magla mjestimično smanjuje vidljivost u kotlinama i uz riječne tokove, posebno na području Doboja, Teslića, Modriče i Šamca, te dionici auto-puta "9. januar" Prnjavor-Doboj. 

U višim, planinskim predjelima donjeg Podrinja na kolovozima mjestimično ima snijega. 

Sitniji odroni kamenja i zemlje na kolovoz mogući su na usjecima i pored kamenih kosina. 

Poledica je jutros moguća i u Federaciji BiH, zbog niske temperature, a poseban oprez neophodan je na putevima u planinskim predjelima, kao i na mostovima, vijaduktima i prilazima tunelima. 

Ugaženog snijega još ima na putnim pravcima Livno-prevoj Mlinište, Kupres-Šujica i Bosanski Petrovac-Drvar. 

Vidljivost je zbog magle smanjena na putnim pravcima Kiseljak-Kaonik, Zenica-Doboj i Doboj-Gračanica. 

Zbog aktiviranja klizišta na magistralnom putu Banjaluka-Jajce, lokalitet Srpskih toplica, saobraćaj se odvija usporeno. 

Saobraćaj je potpuno obustavljen na dionici magistralnog puta Bijeljina - Glavičice /ulice 27. marta i Srpske vojske u Bijeljini/. Putnička vozila preusmjeravaju se na gradske ulice, a saobraćaj teretnih vozila odvija se isključivo obilaznicom. 

U tunelu "Kalovita brda", na dionici magistralnog puta LJubogošta-Pale, saobraćaj je, zbog sanacionih radova, potpuno obustavljen i odvija se obilaznicom u neposrednoj blizini tunela. 

Na dionici magistralnog puta Brčko-Bijeljina, od Fabrike "Pirometal" do šljunkare, naselje Gredice, zbog deminerskih radova od 8.00 do 16.00 časova saobraćaj će biti obustavljan 30 minuta, a propuštan 10 minuta. 

Zbog deminiranja terena na radilištu Klakari Donji 12 i Klakari Donji 13, na magistralnom putu Brod-Odžak radnim danima od 8.00 do 18.00 časova saobraćaj će se odvijati tako što će biti obustavljan 30 minuta, a 10 minuta propuštan. 

Zbog deminerskih radova na magistralnom putu Brod-Odžak, u mjestu Klakari Gornji, od 8.00 do 16.00 časova na snazi su obustave, i to 30 minuta, a 15 minuta propuštanja saobraćaja. 

Na regionalnom putu Površnice-Lopare saobraćaj teretnih vozila i dalje je preusmjeren na putni pravac Lopare-Priboj-Banj Brdo. 

Na regionalnim putevima Karanovac-Kneževo, u mjestu LJubačevo, dionicama Ukrina-Gornja Vijaka i Bratunac-Drinjača saobraća se jednom trakom, naizmjenično, zbog aktiviranih klizišta. 

Na dionici magistralnog puta Brod na Drini-Šćepan Polje zabranjen je saobraćaj za sva vozila čija ukupna masa prelazi 16 tona. 

Na graničnim prelazima jutros nema dužih zadržavanja. 

Najnoviji komentari

Minić nije ništa rekao kada je policija posmatrala nezakonito rušenje bilborda u Podnovlju, niti je,...
БН о добојаким властодржцима увјек информише похвално па активист је остао изненађен питањем које вр...
Zašto ne kažu Miniću da je ovdje riječ o SNSD aktivisti, zbog čega se i ne mora čekati reakcija inst...
Nemojte, preklinjem vas, više ih kažnjavati. Sve će to morati narod Doboja namiriti kroz povećanje c...
Direktor Vodovoda ako želi može dobiti uzorak stolice, ukoliko im treba nešto za identifikaciju građ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info