PUTEVI: Oprez kod Rudanke i Donje Paležnice, danas obustave na putu Vlasenica–Han Pijesak

PUTEVI: Oprez kod Rudanke i Donje Paležnice, danas obustave na putu Vlasenica–Han PijesakPUTEVI: Oprez kod Rudanke i Donje Paležnice, danas obustave na putu Vlasenica–Han Pijesak

Saobraćaj se jutros na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, dok se na dionicama na kojima traju radovi vozi sporije, uz privremenu signalizaciju. Zbog visokih dnevnih temperatura vozačima se preporučuje da putovanja planiraju u ranim jutarnjim ili kasnim poslijepodnevnim časovima.

Na magistralnom putu Rudanka–Doboj izmijenjen je režim saobraćaja zbog uključivanja i isključivanja mehanizacije angažovane na izgradnji auto-puta na Koridoru 5C, od mosta Rudanka, uključujući most, do tunela Putnikovo Brdo 2. Ovakav režim predviđen je do 31. decembra 2026. godine.

Zbog odrona u mjestu Donja Paležnica, na regionalnom putu Bušletić–Zelinja, saobraćaj se odvija usporeno, jednom kolovoznom trakom.

Vozači na području dobojske regije treba da obrate pažnju i na prevoz vangabaritnog tereta na pravcu granica FBiH/RS Stanić Rijeka–Derventa–Granični prelaz Brod, koji je najavljen od 14. do 31. avgusta. Od učesnika u saobraćaju traži se da voze opreznije i poštuju uputstva ovlašćenih lica iz pratnje.

Danas obustave na putu Vlasenica–Han Pijesak

Zbog održavanja brdske auto-trke „Nagrada opštine Vlasenica 2026“, danas, 15. avgusta, saobraćaj će biti obustavljen na magistralnom putu Vlasenica–Han Pijesak, od Romanijske 26 u Vlasenici do restorana Ski-centra Igrište.

Obustave su predviđene od 11.00 do 13.00 i od 14.00 do 17.00 časova. Isti režim biće na snazi i u nedjelju, 16. avgusta.

Na dionici Podromanija–Sumbulovac, preko prevoja Romanija, radnim danima i subotom od 9.00 do 12.00 časova dolazi do kratkotrajnih obustava, u trajanju od 10 do 15 minuta, zbog minerskih radova na izgradnji dodatne trake za spora vozila.

Duge kolone na brzoj cesti prema Banjaluci

Posebno usporen saobraćaj i duge kolone bilježe se na magistralnom putu Klašnice–Šargovac–Banjaluka, gdje traje obnova saobraćajnice poznate kao „brza cesta“. Radovi bi trebalo da traju do 30. novembra 2026. godine.

U Trnu je izmijenjen režim na dionici Klašnice 2–Šargovac zbog rekonstrukcije nadvožnjaka, dok se na auto-putu Gradiška–Banjaluka, između Mahovljana i Glamočana, izvode radovi na proširenju javne rasvjete.

Na magistralnom putu Dobro Polje–Miljevina vozila do 3,5 tone propuštaju se naizmjenično jednom trakom, dok je saobraćaj za teža vozila i dalje obustavljen i preusmjeren na alternativne pravce.

Izmijenjen je režim i na magistralnom putu Crkvina–Modriča zbog izgradnje auto-puta, kao i na više dionica na području Bijeljine, Čelinca i Kotor Varoša.

Klizišta i ograničenja

Na putu Gornji Jelovac–Prijedor i regionalnom pravcu Kozarac–Vodice vozila se zbog klizišta propuštaju naizmjenično jednom trakom.

Na ulazu u Orahovu, na putu Gradiška–Kozarska Dubica, brzina je zbog aktiviranog klizišta ograničena na 20 kilometara na čas.

Saobraćaj je obustavljen za sve kategorije vozila na regionalnom putu Stari Ugljevik–Glavičice, dok se na pravcima Ukrina–Gornja Vijaka, Prnjavor–Ukrina i Karanovac–Kneževo vozi jednom trakom.

Na mostu na putu Sastavci–Ustiprača saobraćaj se odvija jednom trakom, uz ograničenje brzine na 30 kilometara na čas. Preko mosta je zabranjen prelazak vozilima čija dozvoljena masa prelazi 30 tona.

Gužve na granicama

Od ranih jutarnjih časova duge kolone vozila zabilježene su na izlazu iz Bosne i Hercegovine na graničnim prelazima Velika Kladuša, Izačić, Gradina, Orašje, Deleuša, Hum i Zupci.

Pojačan saobraćaj na ulazu u BiH zabilježen je na graničnom prelazu Brod.

Na prelazima Doljani–Metković, Bijača–Nova Sela i Gradiška–Gornji Varoš nema većih gužvi na izlazu iz BiH, ali su duža zadržavanja evidentirana na ulazu u Hrvatsku. Na ostalim prelazima čekanja trenutno nisu duža od 30 minuta.

Stanje na granicama tokom sezone godišnjih odmora brzo se mijenja, pa se vozačima preporučuje da prije polaska provjere informacije i snimke sa graničnih kamera.

Zbog praznika Velike Gospe, danas se očekuje i veći broj pješaka i hodočasnika na putevima u Hercegovini, posebno na prilazima Međugorju.

Vozačima se savjetuju strpljenje, oprezna vožnja, izbjegavanje rizičnih preticanja i poštovanje privremene saobraćajne signalizacije.

Da li ćete izaći na predstojeće izbore?

***

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Na primejr je postavio/la komentar u (VIDEO) Doboj bez adrese: Gdje je nestala zgrada uprave?
Zna li iko kako je dio odjeljenja gradske upave i pod kojim uslovima došao u zgradu Slobomir P Unive...
Eh, šta je sve Ninković stekao i šta sve ima samo mijenjajući funkcije i radeći za Grad Doboj. Doduš...
Nagradno "potkivanje" je postavio/la komentar u (VIDEO) Doboj bez adrese: Gdje je nestala zgrada uprave?
Takva je situacija posmatrajući slučaj iz naše pozicije. Sa druge strane, zamislite koliko je to sam...
...direktora Inspektorata? I šta sada vi mislite – da će on dozvoliti da neko proziva i napada njego...
Nemojte misliti da će klimoglavci nestati. Jedan po jedan, iz Željeznica prelaze u druge, bolje firm...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info