U Okružnom sudu u Doboju biće organizovana posebna aktivnost usmjerena na brže i efikasnije rješavanje sudskih sporova, kroz postizanje sporazuma između stranaka.
Kako je saopšteno iz Okružnog suda u Doboju, u periodu od 11. do 22. maja 2026. godine biće provedene „Sedmice sudske nagodbe“, tokom kojih će građani imati priliku da svoje predmete okončaju sporazumno, bez dugotrajnog sudskog postupka.
Ova aktivnost realizuje se istovremeno u svim prvostepenim i drugostepenim sudovima u Bosni i Hercegovini, na inicijativu Visokog sudskog i tužilačkog savjeta Bosne i Hercegovine, s ciljem rasterećenja sudova i postizanja bržih i ekonomičnijih rješenja za stranke.

Iz suda pozivaju sve zainteresovane čiji se predmeti vode pred ovom institucijom da iskoriste navedeni period i pokušaju da spor riješe sudskom nagodbom. Takav način rješavanja sporova, kako ističu, često donosi obostranu korist, štedi vrijeme i smanjuje troškove postupka.
Stranke koje žele zaključiti sudsku nagodbu mogu to učiniti na više načina:
-
- podnošenjem pismenog prijedloga za zaključenje sudske nagodbe, samostalno ili putem zastupnika;
-
- direktnim kontaktiranjem sudije koji vodi predmet, radi dogovora termina za ročište na kojem bi nagodba bila zaključena.
Iz Okružnog suda u Doboju naglašavaju da je ovo prilika da se brojni predmeti riješe efikasnije, uz obostrani dogovor i uz punu pravnu sigurnost.
***
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Čitaoci reporteri
Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu:

