DOBOJ: Mrlja iz rijeke Spreče stigla u grad, vidljive i mrtve ribe

DOBOJ: Mrlja iz rijeke Spreče stigla u grad, vidljive i mrtve ribe

Mrlja koju je u rijeci Spreči formirala hemikalija koja je iscurila iz odlagališta Fabrike sode u Lukavcu ušla je u regiju Doboju, odnosno nalazi se na ušću rijeke Srpeče u rijeku Bosnu, rečeno je danas u Republičkoj upravi Civilne zaštite Srpske.

“Nadležne službe su na terenu, sagledavaju situciju i uzimaju uzorke vode. O daljim aktivnostima javnost će biti obaviještena”, rekao je portparol Uprave Željko Stojanović.

On je istakao da su pripadnici nadležnih službi u rijeci primijetili mrtvu ribu.

Stojanović je ponovio upozorenje građanima u slivu Spreče i Bosne da do daljeg ne koriste vodu iz tih rijeka i da putem sredstava javnog informisanja prate situaciju, sve dok nadležne institucije ne jave da je voda za upotrebu.

Član Upravnog odbora Ribarskog saveza Republike Srpske Darko Mitrović rekao je da je u slivu rijeke Spreče pričinjen totalni pomor ribe zbog hemikalije koja je iscurila iz odlagališta Fabrike sode u Lukavcu i da su se konačno stekli uslovi za podizanje optužnica protiv odgovornih.

U Fabrici “Sisecam soda” iz Lukavca u petak, 27. aprila, pukao je nasip, pa je istekla veća količina tečnosti sa taloga Bijelog mora, koja je poplavila poljoprivredno zemljište i izlila se u rijeku Spreču.

Rijeka zbog niskog vodostaja teče sporo, a okolinom se osjeća smrad. Vidljive su i otrovane ribe.

U rješavanje ovog ekološkog incidenta od prvog dana uključeni su stručnjaci iz svih oblasti.{advpoll id='2' view_result='0' width='0' position='center'}

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Grbavi se majmuniše našim novcem, a odavno je niko i ništa. Ne može ni sebi pomoći, a čeka ga strmog...
Trulo društvo živi od nezarađenog novca, a pritom se još i kurči. Naplata će biti bolna, uz kamate k...
Kakva opozicija? Svi su oni na Obrenovim ili Dodikovim jaslama. Jedina opozicija su mali Gavrić i mo...
Na oktobarskim izborima vladajući nude sisanje motke, pa prijatno vam bilo.
Tužilaštvo i policija — znamo da su njihovi i da neće ništa preduzeti, iako je očigledna zloupotreba...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info