DOBOJ: Uhapšena dvojica zbog iznude, droge i oružja

DOBOJ: Uhapšena dvojica zbog iznude, droge i oružja

Policijski službenici Policijske uprave Doboj uhapsili su dvoje lica zbog sumnje da su izvršili niz krivičnih djela, među kojima su iznuda, neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga, omogućavanje uživanja opojnih droga te nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija. Lišenje slobode su doživjeli S.J. i G.G., oba sa područja grada Doboj.

Nakon dobijanja naredbe Okružnog suda u Doboju, policijski službenici izvršili su pretrese kuće, stana, drugih prostorija i putničkih automobila koje koriste osumnjičena lica. Tokom pretresa kod S.J. pronađeno je i oduzeto vatreno oružje, pištolj s pripadajućim mecima, mobilni telefon marke "Iphone", digitalna vaga te paketić koji sadrži bijelu praškastu materiju, koja je prema svojim karakteristikama asocirala na opojnu drogu "Amfetamin spid". Težina pronađene droge iznosi ukupno 24,3 grama. Pored toga, pronađeni su i drugi predmeti koji su bili u vezi s izvršenjem krivičnih djela.

Osumnjičena lica će danas biti predata Okružnom javnom tužilaštvu Doboj uz Izvještaj o izvršenim krivičnim djelima. Tužilaštvo će nastaviti dalju istragu i odlučiti o daljim pravnim postupcima protiv osumnjičenih.

Policijska uprava Doboj nastavlja sa svojim aktivnostima u suzbijanju kriminala i nelegalne trgovine drogom, te će nastaviti provoditi rigorozne mjere u cilju očuvanja javne sigurnosti i smanjenja kriminalnih aktivnosti na području grada Doboj i šire.

Jul 07, 2026

PUTEVI: Saobraćaj se odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju,…
Jul 09, 2026

PUTEVI: Saobraćaj u Srpskoj uglavnom uredan, oprez zbog radova i klizišta

Prohodnost većine puteva u Republici Srpskoj jutros je zadovoljavajuća, a zastoja i posebnih ograničenja uglavnom…
Jul 07, 2026

VRIJEME: Sunčano jutro, tokom dana toplo uz mogućnost lokalnih pljuskova

U Doboju je jutros sunčano, bez padavina, uz temperaturu od oko 19°C. Vidljivost je dobra,…
Jul 08, 2026

PUTEVI: Saobraćaj uglavnom redovan, oprez zbog radova, odrona i klizišta

Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija redovno i bez posebnih ograničenja, ali…
Jul 08, 2026

Otvoren poziv za preduzetnice: Kroz BizUP Goes Local dostupna mentorska podrška i 6.000 KM po…

Fondacija 787, u saradnji sa Gradom Doboj i Općinom Žepče, objavila je poziv za treće…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Zato mjesni odbori SNSD-a predizborno "završavaju" komunalne probleme po gradu jer građani se mogu ž...
Иначе би кривичне пријаве пљуштале. Да су ПСС или Правда и ред опозиција, поднијели би пријаву проти...
А тек новообиљежена паркинг мјеста код "Добојинвеста" послије кише, која буду пуна воде... Паркираш ...
Pogledajte na šta liči to ruglo od ulice, nije vas sramota uopšte pomisliti da tu nekome naplatite p...
Pa vi glupi narode glasajte, samo glasajte da obejbjedite njegovu ćerku i sina da mogu praviti haos ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info