DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 10.03.2024. godine

DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 10.03.2024. godine

U protekla 24 časa na području Policijske uprave Doboj evidentirano je jedno krivično djelo, jedno narušavanje javnog reda i mira i tri saobraćajne nezgode.

- Policijski službenici Policijske stanice Doboj 1, 10.03.2024. godine oko 01,20 časova lišili su slobode lice inicijala V.Z. iz Doboja, zbog počinjenih prekršaja iz člana 7. (Svađa, vika, vriska i nepristojno ponašanje) i člana 24. (Ometanje državnih organa, privrednih društava i drugih pravnih lica u vršenju javnih funkcija) Zakona o javnom redu i miru Republike Srpske. Licu je izdat prekršajni nalog u skladu sa članom 7. i članom 24. Zakona o javnom redu i miru Republike Srpske.

- Policijski službenici Policijske stanice Modriča, 10.03.2024. godine, oko 00,35 časova lišili su slobode lice inicijala Č.V. iz Vukosavlja, zbog upravljanja vozilom u saobraćaju pod uticajem alkohola. Izvršenim alkotestiranjem navedenog lica utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu od 2,35 g/kg. Licu je izdat prekršajni nalog u skladu sa članom 234a. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH.

- Policijski službenici Policijske stanice Derventa, 10.03.2024. godine, oko 01,50 časova lišili su slobode lice inicijala S.V. iz Dervente, zbog upravljanja vozilom u saobraćaju pod uticajem alkohola. Izvršenim alkotestiranjem navedenog lica utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu od 1,53 g/kg. Licu je izdat prekršajni nalog u skladu sa članom 234a. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH.

- Policijski službenici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Doboj, 10.03.2024. godine, oko 12,45 časova lišili su slobode lice inicijala Lj.J. sa područja opštine Stanari, zbog upravljanja vozilom u saobraćaju pod uticajem alkohola. Izvršenim alkotestiranjem navedenog lica utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu od 2,44 g/kg. Licu je izdat prekršajni nalog u skladu sa članom 234a. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH.

- Policijski službenici Policijske stanice Petrovo, 10.03.2024. godine, oko 12,55 časova lišili su slobode lice inicijala D.R. sa područja grada Doboja, zbog upravljanja vozilom u saobraćaju pod uticajem alkohola. Izvršenim alkotestiranjem navedenog lica utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu od 1,86 g/kg. Licu je izdat prekršajni nalog u skladu sa članom 234a. Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH.

- Policijski službenici Policijske stanice Brod, 10.03.2024. godine, oko 23,40 časova lišili su slobode lice inicijala M.R. iz Broda, pješaka zbog kretanja kolovozom pod dejstvom alkohola. Izvršenim alkotestiranjem navedenog lica utvrđeno je prisustvo alkohola u organizmu od 1,52 g/kg. Licu je izdat prekršajni nalog u skladu sa članom 124. Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima Republike Srpske.

- Policijskoj stanici Doboj 2, 10.03.2024. godine, oko 10,30 časova, prijavljeno je da je došlo do požara objektu vlasništvo lica inicijala O.F. sa područja grada Doboja. Požar je lokalizovan od strane pripadnika Teritorijalne vatrogasno-spasilačke jedinice Doboj oko 10,50 časova. O svemu navedenom obaviješten je dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj, koji se izjasnio da u navedenom slučaju nema elemenata krivičnog djela.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info