DOBOJ: Poprskao radnika benzinske pumpe suzavcem i ukrao novac

DOBOJ: Poprskao radnika benzinske pumpe suzavcem i ukrao novac

Niti je razbojnik koji je opljačkao benzinsku pumpu "Dragstes" u Doboju imao oružje, niti se maskirao fantomkom, ali mu je pljačkaški pohod uspio zahvaljujući spreju, najvjerovatnije suzavcu, kojim je po očima poprskao radnika, a zatim mu ukrao novac.

Otkriva to izvor "Nezavisnih" upućen u detalje razbojništva, koje se u srijedu ujutru odigralo na magistralnom putu Doboj - Derventa, u mjestu Bukovac.

"Računao je na činjenicu da je bilo gluvo doba noći, odnosno 3.25. Tada je upao u benzinsku pumpu te poprskao radnika suzavcem, a zatim mu povikao: 'Daj pare'", pojašnjava sagovornik "Nezavisnih".

Nezvanično saznajemo da je bandit potom, nakon što je radnika onesposobio, ugurao ruku u njegov džep te pokupio novac koji je unutra našao.

"Po izjavi radnika, nije u pitanju ogromna cifra, već oko 600 do 700 maraka", priča naš sagovornik.

Kako saznajemo, lopov je do benzinske pumpe došao pješice, a potom je na isti način i pobjegao, ali nije poznato da li ga je, eventualno, negdje u blizini čekalo vozilo.

"Poprilično je hrabar ili lud. Iako benzinska pumpa ima video-nadzor, zamaskirao se samo kapuljačom duksa. Kamere su snimile momente razbojništva, doslovno je riječ o momentima, jer se sve odigralo u veoma kratkom vremenu", zaključuje naš sagovornik.

Iz Policijske uprave Doboj potvrdili su da se ovo razbojništvo dogodilo u srijedu ujutru.

"Uviđajem je utvrđeno da je nepoznato lice radnika benzinske pumpe poprskalo sprejom (najvjerovatnije suzavcem) po očima, nakon čega je od njega ukralo novac, a potom pobjeglo u nepoznatom pravcu", saopšteno je iz PU Doboj.

O svemu je, dodaje se, obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Doboj.

"Pripadnici Policijske uprave Doboj preduzimaju sve potrebne mjere i radnje u cilju pronalaska osumnjičenog", rekli su iz dobojske policije, dok od radnika opljačkane benzinske pumpe juče nismo uspjeli dobiti komentar.

Najnoviji komentari

potrošiti na anđeoski prah i parking karte za botiće
Naravno da je svima poznato da se od škole MUP-a, pa do prebacivanja iz stanice u stanicu i napredov...
Stanovnici Doboja su već mnogo puta pokazali da im čist, uredan, urbanizovan grad sa pratećim sadrža...
Pa ovi novi se ponašaju kao da se mi svi kopčamo naopako, kao da prvi put nešto pokušavaju da rade, ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info