DOBOJ: Pojačane kontrole u saobraćaju. Lišeno slobode 11 učesnika na području PU Doboj.

DOBOJ: Pojačane kontrole u saobraćaju. Lišeno slobode 11 učesnika na području PU Doboj.

Tokom proteklog vikenda, policijski službenici Policijske uprave Doboj sproveli su pojačane aktivnosti usmjerene na kontrolu učesnika u saobraćaju sa akcentom na vožnju pod uticajem alkohola, opojnih droga ili drugih psihoaktivnih supstanci. Ove aktivnosti su dio šire kampanje „NIJEDAN VIŠE“, čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti odgovornog ponašanja u saobraćaju.

Tokom akcije koja je trajala 13., 14. i 15. septembra 2024. godine, iz saobraćaja je isključeno 34 vozača zbog vožnje u alkoholisanom stanju, dok su tri učesnika uhvaćena da upravljaju vozilom pod uticajem opojnih droga ili psihoaktivnih supstanci. Od ukupnog broja prekršilaca, 11 lica je lišeno slobode.



Recidivist iz Istočnog Novog Sarajeva dva puta uhapšen tokom vikenda

Posebnu pažnju privuklo je lišavanje slobode lica inicijala M.Š. iz Istočnog Novog Sarajeva, koji je dva puta uhvaćen u vožnji pod uticajem alkohola u razmaku od jednog dana. Prva kontrola, izvršena 14. septembra, pokazala je da je lice imalo 1,83 g/kg alkohola u organizmu, dok je tokom druge kontrole, 15. septembra, utvrđeno prisustvo od 2,27 g/kg alkohola, što je rezultiralo njegovim ponovnim lišavanjem slobode.

Kampanja „NIJEDAN VIŠE

Akcije koje su sprovedene ovog vikenda deo su šire javne kampanje „NIJEDAN VIŠE“, čiji je cilj da se poboljša stanje bezbjednosti u saobraćaju i da se ukaže na ozbiljne posljedice koje mogu proizaći iz nepoštovanja saobraćajnih propisa. Kampanja nastoji da podigne svijest građana o važnosti odgovornog učestvovanja u saobraćaju i da doprinese smanjenju broja saobraćajnih nezgoda.

Jul 07, 2026

PUTEVI: Saobraćaj se odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju,…
Jul 08, 2026

PUTEVI: Saobraćaj uglavnom redovan, oprez zbog radova, odrona i klizišta

Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija redovno i bez posebnih ograničenja, ali…
Jul 08, 2026

Otvoren poziv za preduzetnice: Kroz BizUP Goes Local dostupna mentorska podrška i 6.000 KM po…

Fondacija 787, u saradnji sa Gradom Doboj i Općinom Žepče, objavila je poziv za treće…
Jul 07, 2026

VRIJEME: Sunčano jutro, tokom dana toplo uz mogućnost lokalnih pljuskova

U Doboju je jutros sunčano, bez padavina, uz temperaturu od oko 19°C. Vidljivost je dobra,…
Jul 07, 2026

Apel građanima Republike Srpske da ne pale vatru na otvorenom

Građani u Republici Srpskoj pozvani su na maksimalan oprez i odgovorno ponašanje zbog povećanog rizika…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

А тек новообиљежена паркинг мјеста код "Добојинвеста" послије кише, која буду пуна воде... Паркираш ...
Pogledajte na šta liči to ruglo od ulice, nije vas sramota uopšte pomisliti da tu nekome naplatite p...
Pa vi glupi narode glasajte, samo glasajte da obejbjedite njegovu ćerku i sina da mogu praviti haos ...
Ukoliko bolje pogledate, vidjećete da je sve dio veće "akcije" jer širom grada već osvanuli temelji ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info