DOBOJ: Mirko Stojčinović upućen na izdržavanje zatvorske kazne?

DOBOJ: Mirko Stojčinović upućen na izdržavanje zatvorske kazne?

Dok su se nekadašnji podanici lokalnog političara Mirka Stojčinovića divili njegovoj moći i neprikosnovenosti, danas smo svjedoci njegove konačne propasti. Nezvanično saznajemo da je Stojčinović konačno stigao na odredište koje mu je suđeno – zatvor. I to ne bilo koji zatvor, već zatvor u Doboju, gdje je jedan od čuvara ni manje ni više nego njegov zet. Kakva ironija!

Dakle, imamo lokalnog političara, nekada moćnog i nedodirljivog, sada svedenog na zatvorskog robijaša. Prije dvadeset godina, Stojčinović je vjerojatno mislio da je iznad zakona, da su njegova moć i utjecaj neuništivi. No, vrijeme je pokazalo da nitko nije iznad zakona, pa čak ni on.

Ova situacija je podsjetnik svim sadašnjim političarima koji "hodaju po vazduhu", bahato se ponašajući i zloupotrebljavajući svoje položaje, da će jednog dana doći vrijeme svođenja računa. Sve se vraća, sve se plaća.

Mirko Stojčinović je sada simbol propasti i moralnog bankrota. Njegova osuda na dvije godine i šest mjeseca zatvora zbog zloupotrebe službenog položaja nije samo kazna za njega lično, već je i poruka svima koji su slično korumpirani i obeshrabrujući podsjetnik da će biti suočeni s posljedicama svojih djela.

Naravno, činjenica da jedan od čuvara u zatvoru biva Stojčinovićev zet samo baca dodatnu sjenu na cijelu priču. Ovo izaziva sumnje i pitanja o integritetu zatvorskog sistema, te se postavlja pitanje jesu li moguće nepravilnosti i povlašteni tretman za bivšeg političara koji je sada iza rešetaka.

U svakom slučaju, ovo je trenutak za razmišljanje i samorefleksiju za sve nas. Moramo se zapitati kako smo dopustili da političari postanu tako moćni i nadmoćni, da budu iznad zakona i da manipulišu sistemom za vlastitu korist. Isto tako, moramo se pobrinuti da pravosudni sistem bude nepristrasan i da se svi, bez obzira na svoj položaj ili veze, tretiraju jednako pred zakonom.

Možda će ova osuda poslužiti kao upozorenje onima koji su na visokim pozicijama, ali ako ne dođe do suštinske promjene u načinu na koji se upravlja državom i ukoliko se ne poduzmu adekvatne mjere protiv korupcije, Stojčinovićeva osuda će biti zaboravljena kao još jedna u nizu, a korupcija će i dalje uništavati naše društvo.

Zato je vrijeme da se konačno krene u obračun sa korupcijom, da se uspostavi pravda i da se izgradi društvo u kojem nema mjesta za korumpirane političare poput Stojčinovića.

Maj 05, 2026

Otvoren javni poziv za lokalne zajednice naklonjene mladima

Program „Lokalne zajednice naklonjene mladima“ namijenjen je jedinicama lokalne samouprave koje žele da unaprijede rad…
Maj 15, 2026

PUTEVI: Na većini puteva saobraćaj se odvija redovno

Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija redovno, po suvim, a mjestimično mokrim…
Maj 15, 2026

VRIJEME: Oblačno jutro, tokom dana pljuskovi i grmljavina

Doboj ovog jutra dočekuje pretežno oblačno vrijeme, uz temperaturu oko 14 stepeni. Vrijeme je promjenljivo,…
Maj 14, 2026

PUTEVI: Povoljni uslovi za vožnju, oprez na dionicama sa radovima i klizištima

Saobraćaj se ovog jutra u Republici Srpskoj odvija nesmetano, a uslovi za vožnju su povoljni.…
Maj 13, 2026

PUTEVI: Mokri kolovozi, magla i odroni usporavaju vožnju

Saobraćaj se jutros u Republici Srpskoj odvija po pretežno mokrim i klizavim kolovozima, zbog čega…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Nema Jeke ko je sad?
Nema Jeke ko je sad?
Mi se izvinjavamo, vi ste starosjedioc grada Doboja? Inače ste jako poznati po tome da ste emancipov...
Doboj je prepun individua koje su se, zbog realne nesreće koja ih je zadesila, slile sa okolnih brda...
Није нико овде писао да дјеца не треба да живе или да буду роботи. Али ако за 30 година, откако сте ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info