DOBOJ: Poznati četvrtfinalisti singla i polufinalisti dubla na ITF M15 Doboj Open 2026

DOBOJ: Poznati četvrtfinalisti singla i polufinalisti dubla na ITF M15 Doboj Open 2026

Na terenima Teniskog kluba Doboj nastavljen je ITF M15 Doboj Open 2026, turnir iz kalendara ITF World Tennis Toura, a jučerašnji dan donio je rasplet u singlu i dublu pred današnje mečeve koji vode ka završnici turnira. Posebnu pažnju domaće publike privukao je plasman Nemanje Maleševića u četvrtfinale singla, nakon sigurne pobjede protiv Džonatana Mriđe rezultatom 6:4, 7:5.

U singlu je prvi nosilac Dušan Obradović savladao Tristana Gubija sa 6:3, 6:1, dok je osmi nosilac Atila Dominik Boros poslije velike borbe bio bolji od Nikole Ifija rezultatom 6:4, 3:6, 6:4. Treći nosilac Karol Filar izborio je plasman među osam najboljih pobjedom nad Radovanom Mihalikom sa 7:6(4), 6:4, a Nemanja Malešević je, kao predstavnik BiH, nastavio odličan nastup i pobjedom nad Džonatanom Mriđom obezbijedio mjesto u četvrtfinalu.

U donjem dijelu žrijeba peti nosilac Peter Mak savladao je Dušana Milanovića sa 6:4, 6:3, dok je četvrti nosilac Gerard Kampana Li bio ubjedljiv protiv Antonija Voljaveca i slavio sa 6:3, 6:2. Džon Halkvist Liten odigrao je vrlo siguran meč protiv Dražena Petrovića i pobijedio sa 6:1, 6:0, dok je drugi nosilac Erik Vanšelboim bez većih problema savladao Henrija Besta rezultatom 6:1, 6:1.

U dubl konkurenciji poznati su polufinalisti. Prvi nosioci Oskar Brostrom Poulsen i Nikola Slavić plasirali su se dalje pobjedom nad parom Alen Mujakić / Dušan Obradović sa 6:2, 6:4. Mađarski dubl Atila Dominik Boros / Peter Mak prošao je poslije preokreta protiv italijanskog para Jakopo Bilardo / Luiđi Valeta, rezultatom 3:6, 6:3, [10:8].

U drugoj polovini žrijeba slovački tandem Norbert Marošik / Radovan Mihalik bio je bolji od para Fatih Šišić / Antonio Voljavec sa 6:4, 6:1. Do polufinala su stigli i Filip Đokić i Dušan Milanović, koji su poslije preokreta savladali druge nosioce Vuka Rađenovića i Vladana Tadića rezultatom 4:6, 6:3, [10:6].

Današnji program počinje u 11 časova. Na terenu 3 prvi će igrati Peter Mak i Gerard Kampana Li, dok se u isto vrijeme na terenu 4 sastaju Dušan Obradović i Atila Dominik Boros. Nakon toga slijede još dva četvrtfinalna meča singla: Džon Halkvist Liten protiv Erika Vanšelboima, te Karol Filar protiv Nemanje Maleševića.

Program u dublu donosi dva polufinala. Ne prije 14 časova na teren izlaze Norbert Marošik i Radovan Mihalik protiv Filipa Đokića i Dušana Milanovića, dok je drugi polufinalni duel najavljen poslije odmora, ne prije 14.30 časova, između parova Oskar Brostrom Poulsen / Nikola Slavić i Atila Dominik Boros / Peter Mak.

Pred publikom u Doboju je dan odluke za ulazak u završnicu turnira. Singl donosi četiri četvrtfinalna duela, dubl dva polufinala, a najveću pažnju domaćih ljubitelja tenisa privući će nastup Nemanje Maleševića, koji danas igra za mjesto među četiri najbolja na ITF M15 Doboj Open 2026.


***

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Ta česma je trg narkomana, alkoholičara i promašenih života još otkako je rat stao. Uvijek je to tu ...
Vide li se na tim spiskovima „crveni“ i „drugovi“ koji su, suprotno uslovima konkursa, renovirali vi...
Vide vide možete pogledati spiskove prepoznaćete mnoge trule bigataše a ja sve koje sam prepoznao ma...
Imaš na njihovom sajtu liste do sada realizovanih projekata Fonda. Kad ih iščitam, tu su SNSD-ovi čl...
Evo, i večeras za Banjaluku odoše SNSD-ovi poslušnici, među njima veliki broj Ozrenaca i Vučijačana,...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info