BILLIE JEAN KING CUP: BiH ostala bez borbe za promociju, danas plej-of dueli u Banjaluci

BILLIE JEAN KING CUP: BiH ostala bez borbe za promociju, danas plej-of dueli u Banjaluci

Završnica grupne faze Billie Jean King Cupa Grupe II Evropa/Afrika donijela je rasplet u obje grupe, a reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da se plasira u mečeve za promociju nakon poraza od Kipra.

Na terenima u Banjaluci juče je odigran posljednji dan grupne faze, a domaća selekcija poražena je od Kipra rezultatom 2:1. Taj ishod odveo je Kipranke u promotivni plej-of, dok je Bosna i Hercegovina ostala u borbi za opstanak. U istom dijelu žrijeba Grčka je bez većih problema savladala Finsku sa 3:0 i potvrdila mjesto među ekipama koje nastavljaju borbu za viši rang.

U drugoj grupi Bugarska je nastavila siguran niz i sa maksimalnih 3:0 bila bolja od Egipta, dok je Maroko istim rezultatom savladao Sjevernu Makedoniju. Time su definisani i današnji parovi završnog dana turnira, koji donose promotivne i relegacione plej-of okršaje, ali i meč za konačni plasman u donjem dijelu poretka.

Jučerašnji rezultati

DatumMečRezultatStatus
10. april 2026. Bosna i Hercegovina – Kipar 1:2 Grupa A
10. april 2026. Grčka – Finska 3:0 Grupa A
10. april 2026. Maroko – Sjeverna Makedonija 3:0 Grupa B
10. april 2026. Bugarska – Egipat 3:0 Grupa B

Današnji raspored

DatumMečFazaNapomena
11. april 2026. Bugarska – Kipar Promotivni plej-of Meč za plasman u viši rang
11. april 2026. Grčka – Južna Afrika Promotivni plej-of Meč za plasman u viši rang
11. april 2026. Maroko – Bosna i Hercegovina Relegacioni plej-of Borba za opstanak
11. april 2026. Finska – Egipat Relegacioni plej-of Borba za opstanak
11. april 2026. Austrija – Sjeverna Makedonija Plasman Razigravanje za konačan poredak

Današnji program tako donosi najvažnije mečeve turnira. Bugarska i Kipar, odnosno Grčka i Južna Afrika, odlučivaće o plasmanu u viši rang takmičenja, dok će Bosna i Hercegovina protiv Maroka tražiti pobjedu kojom bi izbjegla pad u niži rang. U drugom meču iste faze sastaju se Finska i Egipat.

Poslije jučerašnjeg poraza od Kipra, jasno je da reprezentacija BiH više nema prostora za grešku. Završni dan turnira zato nosi dodatni rezultatski pritisak, ali i priliku da domaći tim uspješno zaključi nastup pred domaćom publikom.

***

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Zahvaljujući snimkama sa proslave pobjede SNSD kandidata na izborima za predsjednika RS, lako se mož...
Ti, Mladene, očigledno živiš negdje oko kasarne i radiš u DIRG-u, a ne brineš se mnogo za građane.
Zamuljajte oči narodu kako su obični službenici napravili krivično djelo, ali zato načelnika, npr., ...
Nemojte samo da Poljšević nešto kritikuje.
Mi smo vlast, ne može nam niko ništa – PAPČINA. E, pa neće da može. FAJRUNT uskoro. SVE SE ZNA.

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info