DOBOJ: Đorđe Lukić osvojio Međunarodni šahovski festival „Trofej Banjaluke 2022“

DOBOJ: Đorđe Lukić osvojio Međunarodni šahovski festival „Trofej Banjaluke 2022“

U Banjaluci je juče održan 2. Međunarodni šahovski festival „Trofej Banjaluke 2022“ gdje je učestvovalo 113 takmičara iz Republike Srpske, Republike Crne Gore i Federacije BiH.

Đorđe Lukić (11) iz Doboja, član Šahovskog kluba "Svetozar Gligorić" Bijeljina, osvojio je prvo mjesto, pobjednički pehar i zlatnu medalju.

Turnir se igrao u hotelu "Bosna" u Banjaluci sa tempom igre od osam minuta po igraču uz dodatak od četiri sekunde za svaki odigran potez (Rapid).

1sah doboj

Đorđe Lukić je nastupao u grupi dječaka do 12 godina (M12) i osvojio prvo mjesto u konkurenciji od 29 takmičara iz Republike Srpske, Crne Gore i FBiH odigravši devet partija bez poraza.

Organizator Međunarodnog šahovskog festivala je bio Centar za unapređenje i razvoj šaha „Gambit“ Banja Luka, direktor turnira FA, FI Nemanja Šipka, glavni sudija IA Vladimir Šakotić i regionalne sudije Vladislav i Vladan Pejić.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

I onda kada se dogodi "nadstrešnica", idioti koji slijepo podržavaju svaku vlast kažu - takve stvari...
Eh, da je to samo 4.348, bilo bi dobro. Prema popisu, u samom gradu živjelo je 25.000 stanovnika, a ...
Na primejr je postavio/la komentar u (VIDEO) Doboj bez adrese: Gdje je nestala zgrada uprave?
Zna li iko kako je dio odjeljenja gradske upave i pod kojim uslovima došao u zgradu Slobomir P Unive...
Eh, šta je sve Ninković stekao i šta sve ima samo mijenjajući funkcije i radeći za Grad Doboj. Doduš...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info