DEVETI ŠAHOVSKI TURNIR PENZIONERA U DOBOJU: Damjanovič, Živković i Đurić na republičkom prvenstvu

DEVETI ŠAHOVSKI TURNIR PENZIONERA U DOBOJU: Damjanovič, Živković i Đurić na republičkom prvenstvu

U organizaciji Udruženja penzionera Grada Doboj, održan je 9. šahovski turnir penzionera, koji je pružio uzbuđenje i neizvjesnost do samog kraja. Ovaj turnir nije samo predstavljao sportsko nadmetanje već i priliku za pripadnike najstarije populacije da se okupe, pokažu svoje šahovske vještine i osvoje plasman na Republičkom prvenstvu RS.

Na svečanom otvaranju, prisutne je pozdravio Rajko Gligorić, predsjednik Udruženja penzionera Grada Doboj, dok je čast da otvori prvi potez u partiji protiv prošlogodišnjeg pobjednika, Milenka Živkovića, pripala Zoranu Blagojeviću, potpredsjedniku Skupštine grada Doboj.

Ovogodišnji turnir okupio je ukupno 19 takmičara, među kojima su se isticali iskusni šahisti spremni za borbu za prva tri mjesta koja su osiguravala plasman na Republičko prvenstvo penzionera RS. Od samog početka, atmosfera je bila napeta, a igre su pokazale da su najbolji šahisti gajili samo jednu želju – osigurati svoje mjesto na višem nivou takmičenja.

Uzbuđenje i neizvjesnost su rasle iz kola u kolo, s obzirom na činjenicu da je do poslednjeg kola čak sedam takmičara bilo u trci za prva tri mjesta. Na kraju, najbolje se snašao Trivun Damjanović, koji je sa šest osvojenih poena zauzeo prvo mjesto. Milenko Živković je s istim brojem poena zauzeo drugo mjesto, dok je treće mjesto zasluženo pripalo Milenku Đuriću s pet osvojenih poena, čime je osigurao svoj plasman na prvenstvo penzionera RS.

Konačni plasman na turniru bio je kako slijedi: Trivun Damjanović i Milenko Živković su dijelili prvo mjesto s po 6 poena, dok su Milenko Đurić i Nedeljko Jotanović zauzeli treće mjesto s 5 osvojenih poena. Brano Čakarević je osvojio četvrto mjesto s 4,5 poena, dok su se na petom mjestu našli Nikica Miličić, Veljko Šolaja i Ljubomir Starčević sa 4 poena.

Tri najbolje plasirana takmičara nagrađena su peharima, plaketama i novčanim nagradama. Također, i takmičari koji su se plasirali do 10. mjesta nisu ostali nezapaženi, jer su i oni osvojili zaslužene novčane nagrade. Nagrade su uručene od strane Rajka Gligorića, koji je takođe istakao podršku Udruženja penzionera Grada Doboj.

Deveti šahovski turnir penzionera u Doboju dokazao je da strast prema šahu nema starosne granice te da iskustvo i vještina znaju da prepoznaju prave majstore ovog drevnog intelektualnog sporta.

Jul 07, 2026

PUTEVI: Saobraćaj se odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, uz povoljne uslove za vožnju,…
Jul 07, 2026

VRIJEME: Sunčano jutro, tokom dana toplo uz mogućnost lokalnih pljuskova

U Doboju je jutros sunčano, bez padavina, uz temperaturu od oko 19°C. Vidljivost je dobra,…
Jul 07, 2026

Apel građanima Republike Srpske da ne pale vatru na otvorenom

Građani u Republici Srpskoj pozvani su na maksimalan oprez i odgovorno ponašanje zbog povećanog rizika…
Jul 07, 2026

Konferencija beba 2026 u Doboju 14. jula: Poziv porodicama na druženje u Gradskom parku

Doboj će i ove godine biti domaćin jedne od najljepših manifestacija posvećenih najmlađim sugrađanima. Konferencija…
Jun 29, 2026

PUTEVI: Radovi usporavaju saobraćaj na više dionica, vozačima savjetovan oprez zbog vrućine

Saobraćaj se u Republici Srpskoj odvija nesmetano na većini putnih pravaca, ali se sporije vozi…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Ukoliko bolje pogledate, vidjećete da je sve dio veće "akcije" jer širom grada već osvanuli temelji ...
Izdajnici koji podržavaju da se ovo zove centralni spomenik, možete se slobodno i prevjeriti. Idite ...
Profesori se sećaju je postavio/la komentar u DOBOJ: Kćerka Obrena Petrovića prijavljena za sukob interesa
Kad profesor pred čitavim amfiteatrom ustade i reče: „Ja ne znam ko je Obren Petrović i čiji je otac...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info