DOBOJ: Lovci u pohodu na vuka

DOBOJ: Lovci u pohodu na vuka

U lov na vuka na Ozrenu, koji je posljednji put odstrijeljen 2010. godine, danas su tradicionalno krenuli lovci iz cijelog regiona.

Predsjednik Lovačkog udruženja "Fazan" iz Doboja Vedran Božičković rekao je Srni da je na lovištu, površine od oko 10.000 hektara, uočeno prisustvo oko pet vukova.

On podsjeća da su okviru manifestacije 2010. godine posljednji put ustrijeljena dva vuka, a od tada njih šest tokom redovnog lova.

Zborno mjesto okupljanja su Okolišta, plato nadomak sela Paklenica Gornja. Razvođenje lovaca je do 11.00 časova, izvršenje lova do 13.00 časova. Oko 14.00 časova planiran je ručak uz muziku i tombolu.

Tradicionalna lovno-turistička manifestacija "Vučiji dani na Ozrenu" održava se 16. put u organizaciji Lovačkog udruženja "Fazan" i ima internacionalni karakter.

Svi učesnici manifestacije imaće priliku da se upoznaju sa čime raspolaže planina Ozren, ali i da pogledaju, degustiraju i kupe tradicionalne proizvode i suvenire.

Sponzori manifestacije su grad Doboj, Lovački savez Republike Srpske, te druge organizacije i preduzeća.

Najnoviji komentari

@skoro pa SVI na ovoj temi je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
A može li bez spominjanja građana, naših sugrađana i drugih etničkih i religijskih pripadnosti u neg...
Po ko zna koji put popravljeno, po ko zna koji put devastirano. I nikada se neće pronaći počinioci. ...
Čuj – „naredno“... A do sada se kroz prste gledalo?
Nikog nisam spomenuo u negativnom kontekstu ni sa jedne etničke grupe ni političke pripadnosti. Samo...
Nesposobni da se pozabave nevaspitanom i bahatom djecom koja uništavaju igralište.Kako onda da očeku...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info