SAMO 7 DANA DO NAJVEĆEG TURISTIČKOG DOGAĐAJA U JUGOISTOČNOJ EVROPI: Samit otpornost i inovacije u Sarajevu

SAMO 7 DANA DO NAJVEĆEG TURISTIČKOG DOGAĐAJA U JUGOISTOČNOJ EVROPI: Samit otpornost i inovacije u Sarajevu

Preostalo je još samo sedam dana do početka najvećeg turističkog događaja u jugoistočnoj Evropi. USAID Turizam sa zadovoljstvom poziva sve zainteresovane da se registruju već danas i osiguraju svoje mjesto na Samitu Otpornost i inovacije u sektoru turizma i putovanja, koji će se održati 6. i 7. juna u Hotelu Hills, Sarajevo.

Za registraciju, posjetite link: Registracija. Za pregled agende, posjetite link: Agenda.

Iskustvo, znanje i najbolje prakse u turizmu biće u fokusu ovog događaja, a jedan od razloga zašto ne smijete propustiti ovu priliku je činjenica da su partneri Samita omogućili potpuno besplatno učešće.

Napomena: Oficijelni jezik programa je engleski, uz obezbijeđen simultani prevod na lokalnom jeziku (BHS) za sve učesnike.

Zašto je ovaj događaj iznimno važan za turistički sektor Bosne i Hercegovine?

Turizam je treća najveća industrija na svijetu, odgovorna za više od 10% globalne zaposlenosti i 40% novih poslovnih start-up-a. Njegova važnost za ekonomski razvoj leži u povezanosti sa brojnim drugim industrijama i lancima vrijednosti, od hrane i namještaja do kreativnih industrija, infrastrukture i finansija. To direktno utiče na BDP i čini turizam jednim od najvažnijih pokretača ekonomske aktivnosti u brojnim zemljama svijeta.

Prepoznajući ovaj potencijal, USAID Turizam, u saradnji s međunarodnim partnerima The Global Travel & Tourism Resilience Council i Travolution, okuplja svjetske lidere iz svijeta turizma kako bi u Bosni i Hercegovini predstavili inovativna rješenja i najbolje svjetske prakse za održivi razvoj turizma. Samit će poslužiti kao platforma za razvoj novih prilika u Evropi te umrežavanje sa liderima iz cijelog svijeta, uključujući SAD, Ujedinjeno Kraljevstvo, Balkan, Bliski Istok, Sjevernu Afriku i druge regije.

Istražite Vašu nišu interesovanja u turizmu uz svjetske lidere i odaberite panele na kojima želite prisustvovati:
- Strategije za otporan i profitabilan sektor
- Poticanje investicija u destinacije
- Razumijevanje poslovnih rizika i njihovo ublažavanje
- ESG imperativi za održivi razvoj
- Upravljanje destinacijama i marketing destinacija
- Korištenje resursa destinacija za ekonomsku i društvenu dobit
- Priroda i biodiverzitet u diferencijaciji destinacija
- Poticanje poduzetništva u tehnološkom sektoru lanca vrijednosti putovanja i turizma
- Digitalna rješenja za globalne izazove u turizmu

Ukoliko imate dodatnih pitanja, kontaktirajte nas putem e-mail adrese: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Ne propustite ovu jedinstvenu priliku za sticanje novih znanja, umrežavanje i razvoj turizma u Bosni i Hercegovini. Vidimo se na Samitu!

Jun 05, 2026

(FOTO) Ekipa predstave „Ovo je zaista dobar tekst“ predstavlja Dis - teatar Banja Luka na…

Ekipa predstave „Ovo je zaista dobar tekst“ otputovala je na međunarodni pozorišni festival u Bugarskoj,…
Jun 05, 2026

PUTEVI: Saobraćaj uglavnom redovan, oprez zbog magle, odrona i radova

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, bez većih zastoja i vanrednih…
Jun 02, 2026

PUTEVI: Magla po kotlinama, klizavi kolovozi i radovi na više dionica

Na većini puteva u Republici Srpskoj saobraćaj se odvija redovno, ali se vozačima savjetuje pojačan…
Jun 04, 2026

PUTEVI: Saobraćaj se odvija po mjestimično mokrim i vlažnim kolovozima

Saobraćaj se u Republici Srpskoj odvija po mjestimično mokrim i vlažnim kolovozima, uz povećanu opasnost…
Jun 04, 2026

VRIJEME: Svježije i oblačnije jutro, tokom dana više sunca i prijatno toplije

U Doboju je jutros pretežno oblačno i svježe, sa temperaturom oko 14 stepeni. Vrijeme je…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

U Doboju je pravda selektivna. Zanimljivo bi bilo da se kaže za koga rade dileri koji otkupljuju dev...
Pa oni kao gadljivi na novac ali uzimaju od limuna i nesmiju ga ni pogledat cak i njegovi radnici u ...
Pa istina je dobra ali ovi tkz ekolozi nigde u svetu nisu donijeli dobro ssmo zamajavaju narod
Kod nas na Željeznici ima ljudi koji su po pet godina na bolovanju. Vodi im se staž i primaju platu,...
Istina neka bude vodilja ovom narodu, jer sve što mislite da je tajno, obznaniće se... Podrška Ozren...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info