Ryanair ukida tri linije sa aerodroma u Banjaluci

Ryanair ukida tri linije sa aerodroma u Banjaluci

Redukovanje letova

Nakon serije ukinutih letova sa aerodroma u Sarajevu, Banjoj Luci i Tuzli, jedna aviokompanija najavila je daljnje redukovanje letova s banjalučkog aerodroma.

Niskobudžetni operater Rajaner objavio je kako s početkom zimske sezone neće obavljati letove iz Banja Luke za Šarloa, Nirnberg i Berlin.

Kako prenosi Ex-Yu Aviation portal, Rajaner će tokom zimske sezone pauzirati let za Šarloa 6. novembra, a obnavljanje linije se očekuje već 15. marta. Druge dvije linije, za Nirnberg i Berlin, za sada su ukinute na neodređeno vrijeme.

Izmjenama u redu vožnje, ovaj avioprevoznik će letjeti iz Banje Luke na četiri destinacije – Beč, Memingen, Stokholm i Goeteborg.

“Do ovog razvoja dolazi nakon što je Rajaner u januaru prekinuo svoje operacije između Banje Luke i Bergama. Prevoznik je ovog ljeta takođe ukinuo letove iz Tuzle nakon svađe oko državnih poreza”, podsjeća Ex-Yu Aviation, podsjećajući kako je i druga aviokompanija, Wizz Air, ovog ljeta ukinula letove između Banje Luke i Stokholma, dok će letovi za Hamburg biti obustavljeni 28. oktobra.

Wizz Air će iz ovog grada održati linije za Basel i Dortmund.

Iz banjalučkog aerodroma su ranije najavili kako su u pregovorima sa Turkiš Erlinesom oko uspostave linije za Istanbul, a u pregovorima su još Kipar, Atina, i jedna mediteranska destinacija, podsjeća isti izvor.

Jul 18, 2026

PUTEVI: Pojačan saobraćaj zbog vikenda I godišnjih odmora

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija bez većih zastoja i posebnih ograničenja,…
Avgust 11, 2026

VRIJEME: Sunčano jutro u Doboju, temperatura danas do 37 stepeni

U Doboju je jutros pretežno vedro i sunčano, bez padavina, uz temperaturu od oko 16…
Avgust 11, 2026

PUTEVI: Duže kolone na pravcu Banja Luka–Klašnice, radovi i na području Doboja

Većina puteva u Republici Srpskoj jutros je prohodna, ali je frekvencija vozila pojačana u gradskim…
Avgust 10, 2026

Investicije u BiH porasle na 9,44 milijarde KM, ali pad zabilježen u 13 od 19…

Vrijednost ukupno ostvarenih investicija u stalna sredstva pravnih lica u Bosni i Hercegovini u 2025.…
Jul 29, 2026

VRIJEME: Vedro jutro, danas sunčano i veoma toplo

U Doboju je jutros vedro i sunčano, bez magle i padavina. U 8 časova izmjerena…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Trebali su dozvoliti i trgovinama produzeni radno vrijeme a ovi da to isprate akcijama i popustima. ...
A imal iko normalan i da je srbin a ne izdajnik na ovom dobojskom infu
Da je Simić iz „Simpro gradnje“ i PSS-a prava opozicija, ne bismo morali čekati djecu iz Banjaluke d...
Živo nas interesuje i šta to kažu propisi kada je u pitanju postavljanje ogromnih LED reklamnih disp...
Žalosno je da ljudi koji su protiv vlasti podržavaju Stanivukovića i PSS. Potpuno je očigledno da on...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info