DOBOJ: Sindikat "Željeznica" osudio izjave Savanovića

DOBOJ: Sindikat "Željeznica" osudio izjave Savanovića

Predstavnici šest sindikalnih organizacija "Željeznica Republike Srpske" /ŽRS/ osudili su izjavu generalnog direktora Dragana Savanovića da su sindikalne vođe odgovorne za tešku situaciju u ovom preduzeću, jer su, kako je rekao, po njihovom nagovoru radnici pokrenuli tužbe zbog neisplaćenih toplih obroka i regresa.

Predsjednik Samostalnog sindikata transportne djelatnosti Zlatko Marin rekao je novinarima da su tvrdnje generalnog direktora ŽRS "neprimjerene i ne pokazuju pravu istinu, te da su date u namjeri da se sakrije kršenje zakona, sudskih presuda koje su donesene po tužbi radnika i stanja koje im je prethodilo".

Predsjednik Samostalnog sindikata održavanja šinskih vozila Prijedor Goran Čamdžić kaže da je "Savanović 2012. godine donio nezakonitu odluku o smanjenju toplog obroka o čemu su tada upozorili Upravu i pozvali na dogovor, do koga tada nije došlo".

Generalni direktor preduzeća "Željeznice Republike Srpske" Dragan Savanović izjavio je juče da tužbe radnika po pitanju toplog obroka i regresa i eventualna prinudna naplata mogu ugroziti opstanak i restrukturisanje firme, započeto prošle godine.

Savanović je rekao da povećanje vlastitog prihoda preduzeća na 53,593 miliona KM u prošloj godini pokazuje da se uprava sa Vladom Srpske trudila da poboljša stanje.

"Vlada Republike Srpske obezbijedila je da se u restrukturisanje uključe eksperti Svjetske banke, ali sav njihov trud, trud Vlade i uprave nisu prepoznali predstavnici sindikata koji kroz parolu o brizi o radničkim pravima guraju radnike i 'Željeznice' u propast", rekao je Savanović.

Savanović je istakao da su plate u ŽRS redovne, kao i da su isplaćena i tri zaostala dohotka, iako ima dugovanja radnicima za topli obrok i prevoz.

U okviru "Željeznica Republike Srpske" djeluje šest sindikalnih organizacija - Sindikat željezničara Republike Srpske, Samostalni sindikat mašinovođa, Samostalni sindikat saobraćajno-transportne djelatnosti Banjaluka, Sindikat radnika infrastrukture Doboj, Sindikat radnika infrastrukture Banjaluka i Samostalni sindikat održavanja šinskih vozila Prijedor.

Najnoviji komentari

Jesu li to Obrenovci opet postali Srbi zbog izborne godine?Šta bi sa iftarom iz bloka?
Slobodno komentariši na RTRS, ATV, K3, TV Doboj... i ostalim režimskim glasilima koja se finansiraju...
Nego je li istina da je nedavno Vlada i upravi ovog gubitaša povećala platu za 500 maraka?!
Zato što je sada sva bagra skoncentrisana u SNSD-u i ponešto u pratećim strankama.Ove likove gledamo...
Ovdje se odavno ne glasa za bolje. Nego za iste. A oni kad baš prigusti samo promjene dres.Sva bagra...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info