PRAZNA KASA: Vlada duguje poljoprivrednicima 70 miliona KM

PRAZNA KASA: Vlada duguje poljoprivrednicima 70 miliona KM

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske dužno je poljoprivrednicima u Srpskoj oko 70 miliona maraka po osnovu podsticaja iz prošle i ove godine.

Vlast u Srpskoj na sve strane se hvali kako je obezbijedila rekordan agrarni budžet od 180 miliona maraka, ali ne spominje da ne ispunjava preuzete obaveze po tom osnovu.

Iako je prošlo četiri mjeseca u ovoj godini, korisnici podsticaja i dalje čekaju novac za prošlu, što je potvrdio i resorni ministar Savo Minić.

„Dug je oko 70 miliona maraka. Ogroman novac je isplaćen za afričku kugu svinja, a dinamika nije onakva kakva je bila kada je budžet bio 70 miliona maraka. On je sada mnogo veći“, kazao je ministar.

Dodao je da je svjestan da poljoprivrednici čekaju na svoj novac i isplatu, ali i tvrdi da postoji i razumijevanje sa njihove strane.

Ova izjava ministra potvrđuje da je Republika Srpska u ogromnim finansijskim problemima i da ne može redovno servisirati svoje obaveze, iako ministarka finansija Zora Vidović pokušava da javnost ubijedi u suprotno.

Nedavno smo objelodanili da je zbog dugovanja obustavljena gradnja parking garaže kod UKC-a, a u pitanje je dovedena i gradnja onkologije zbog milionskih dugova prema izvođaču radova.

Pored ovih, stižu i novi problemi za budžet Srpske. Naime, Srpska je izgubila arbitražni spor sa slovenačkim „Vijaduktom“ kojem će morati isplatiti 90 miliona KM odštete.

CAPITAL

Avgust 14, 2026

DOBOJ: Servisna informacija Policijske uprave Doboj za dan 13.08.2026. godine

U protekla 24 časa na području Policijske uprave Doboj evidentirano je šest krivičnih djela, četiri…
Avgust 14, 2026

VRIJEME: Sunčano i vrlo toplo, u Doboju danas do 33 stepena

U Doboju je jutros vedro i sunčano, bez padavina i magle, uz temperaturu od oko…
Avgust 14, 2026

PUTEVI: Radovi na više pravaca, oprez zbog odrona i vangabaritnog tereta

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, ali je frekvencija vozila pojačana…
Avgust 12, 2026

VRIJEME: Sunčano i vruće, temperatura do 33°C

Doboj je jutros vedar, bez magle i padavina, uz temperaturu od oko 20°C. Duva slab…
Avgust 14, 2026

DOBOJ: Vozač iz Doboj Istoka osumnjičen za davanje mita policajcima

Vozač iz Doboj Istoka osumnjičen je da je, nakon što su mu policajci najavili sankciju…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

I onda kada se dogodi "nadstrešnica", idioti koji slijepo podržavaju svaku vlast kažu - takve stvari...
Eh, da je to samo 4.348, bilo bi dobro. Prema popisu, u samom gradu živjelo je 25.000 stanovnika, a ...
Na primejr je postavio/la komentar u (VIDEO) Doboj bez adrese: Gdje je nestala zgrada uprave?
Zna li iko kako je dio odjeljenja gradske upave i pod kojim uslovima došao u zgradu Slobomir P Unive...
Eh, šta je sve Ninković stekao i šta sve ima samo mijenjajući funkcije i radeći za Grad Doboj. Doduš...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info