Srpskoj na naplatu stiže 300 miliona evra londonskih obveznica

Srpskoj na naplatu stiže 300 miliona evra londonskih obveznica

Republici Srpskoj krajem aprila na naplatu stiže 300 miliona evra po osnovu zaduženja obveznicama na Londonskoj berzi koje će vratiti novim zaduženjem i to od skoro milijardu KM.

Podsjećamo, Srpska se prije pet godina na Londonskoj berzi zadužila za ovaj iznos i do sada je plaćala samo kamatu, dok glavnica dospijeva u cjelini 20. aprila ove godine.

Srpska se tada zadužila po kamatnoj stopi od 4,75 odsto.

Inače, Vlada RS i u ovoj godini planira da se zaduži izdavanjem obveznica na međunarodnom finansijskom tržištu i to u iznosu od 500 miliona evra.

Tim zaduženjem, prema našim informacijama, Vlada planira vratiti dug za londonske obveznice.

Novo zaduženje je, prema riječima lidera SNSD-a Milorada Dodika, bilo jedan od razloga posljednje Minićeve ostavke.

Dodik je tada rekao da je to tehničko pitanje pokrenuto kako bi se otklonile dileme jer Republika Srpska treba da izađe na međunarodno tržište kapitala, pa je odlučeno da se to riješi kako kasnije ne bi bilo osporavanja.

Podsjećamo, emisiju obveznica na Londonskoj berzi prati i sudski spor sa švajcarskim konsultantom koji tvrdi da ga je Vlada RS prevarila.

CAPITAL

***

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Najnoviji komentari

Slobodno komentariši na RTRS, ATV, K3, TV Doboj...i ostalim režimskim glasilima koja se finansiraju ...
Nego je li istina da je nedavno Vlada i upravi ovog gubitaša povećala platu za 500 maraka?!
Zato što je sada sva bagra skoncentrisana u SNSD-u i ponešto u pratećim strankama.Ove likove gledamo...
Ovdje se odavno ne glasa za bolje. Nego za iste. A oni kad baš prigusti samo promjene dres.Sva bagra...
Ako u Bijeljini ili, na primjer, na Marsu plivaju u govnima, da li to tebi znači da i ti treba tako ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info