U PETAK ZAVRŠNICA KAMPANJE „MOVEMBER“: Majice dostupne u svako doba dana

U PETAK ZAVRŠNICA KAMPANJE „MOVEMBER“: Majice dostupne u svako doba dana

Nastavlja se prikupljanje sredstava za liječenje oboljelih

Kampanja „Movember“, posvećena zaštiti muškog reproduktivnog zdravlja i prikupljanju sredstava za oboljele, završiće 29. novembra, donatorskom žurkom u društvu poznatih. U susret njoj, humanitarna prodaja majica proširuje se na svako doba dana.

Završnica domaćeg izdanja globalne akcije „Movember“ zakazana je za petak, u banjalučkom pabu KSET.  Dan ranije, u kafiću „Caffe & Chillout“,  pored Narodne biblioteke RS u Banjaluci, biće organizovano besplatno fotografisanje portreta, koji će potom biti stavljeni na aukciju tokom finalnog događaja.

„Kao i prethodnih godina, najprije ćemo napraviti kreativne portrete gradskih brka, a potom ćemo te fotografije staviti na humanitarnu aukciju posljednje večeri kampanje“, pojašnjava Zoran Šišić, predsjednik Udruženja građana „Superbrke“, koje organizuje „Movember“ kod nas, „Osim aukcije, u KSET-u ćemo birati i 'Filijev brk', odnosno najljepši brk našeg grada. U tome će nam pomoći neke regionalne face, kao što su Mario Knezović, frontmen benda Zoster, i Filip Gačić, pokretač travel bloga Putosranje te prošlogodišnji pobjednik Danilo Lužija. Naravno, pripremamo i DJ žurku i lijepo druženje, a sve radi prikupljanja što više sredstava za liječenje Nikole Krehovskog (26) i Miloša Blesića (19), dvojice mladića oboljelih od raka testisa.

Upravo sa tim ciljem, u posljednjoj sedmici kampanje biće proširena prodaja već čuvenih „Movember“ majica. U periodu od 9 do 17 časova, Banjalučani mogu da ih naruče putem aplikacije Korpa i majice će ubrzo stići na njihovu kućnu ili poslovnu adresu. Izvan ove satnice, majice se mogu naručiti putem Facebook i Instagram profila „Movember Banja Luka“, uz dogovor o vremenu i mjestu preuzimanja.

„Činimo sve što možemo da u posljednjoj sedmici prikupimo što više novca za liječenje momaka koji se lavovski bore za svoju budućnost. Sve ovo radi nas desetak dobrovoljaca, uz svoje redovne poslovne i privatne obaveze, u sjećanje na našeg brata Filipa Jakovljevića Filija i sa željom da pomognemo tamo gdje je potrebno te proširimo jednu važnu priču o muškom zdravlju. Nadamo se da će naši sugrađani i ove godine to prepoznati i podržati 'Movember' kupovinom majica, ali i dolaskom na završno veče, gdje će i dio prihoda od konzumacije pića takođe biti odvojen u svrhu naše kampanje“, dodaje Šišić.

Promotivni događaj za „Movember“ već je održan u Prijedoru, a u planu je i druženje u Prnjavoru. Tokom novembra organizovan je i niz radionica, predavanja i drugih aktivnosti tokom kojih su promovisane poruke o važnosti brige o muškom zdravlju te prikupljana sredstva za liječenje oboljelih.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Cuj naredno.. a do sad se kroz prste gledalo?
Vi ste "Ćaciji" carevi!🤣
Ре Лазар je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
ХахахахаахаЈошић Данијел патриота.....мојне шеви Лазо, заболи ме тиба....Де питај Данијела, јел масн...
Jošič je morao svega da se naguta,i svašta je radio da se izgradi kao institucija.Još uvjek nije dos...
Ma neka ba ljudi, "naši" su, mi ih birali... je postavio/la komentar u Skoro milion maraka za lizing vozila: pitanja bez odgovora u Doboju
Daće oni nama čarobni napitak, od po jedne kašičice religijskih osjećanja, patriotizma i 'brige' o p...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info