SPOMEN PLOČA ŽRTVAMA POPLAVE 2014.: Ko postavlja poloču na starom mostu? (FOTO)

SPOMEN PLOČA ŽRTVAMA POPLAVE 2014.: Ko postavlja poloču na starom mostu? (FOTO)

Danas su radnici Progresa na starom mostu, prema željezničkoj stanici Doboj, montirali granitnu spomen ploču. Pričvrstili su ju za zarđale dijelove ograde na sredini mosta. Kao što možete pogledati, na ploči su ispisana imena stradalih u katastrofalnoj polavi. Ko postavlja ploču i kada nije naznačeno.



Dotle rijeka Bosna, zlokobno mutna huči ispod mosta. Agencije su danas javile da bi poslije ovih stalnih i obimnih kiša opet moglo biti poplava. I dalje se mogu vidjeti sa mosta građevinski radovi u tzv. malom i velikom koritu Bosne što može dovesti do poplava. Takođe skoro ništa nije urađeno na obaloutvrdi koja bi štitila Doboj od poplava.

Zbog posljedica poplave 2014. godine Okružno tužilaštvo Doboj je podiglo optužnicu protiv Obrena Petrovića, tadašnjeg gradonačelnika Doboja i Milka Vidakovića, načelnika Civilne zaštite. Optužnice su potvrđene, a suđenje je Vrhovni sud Srpske prebacio u Banja Luku da bi se smanjio uticaj na lokalne sudove u Doboju.

Nadajmo se da ipak kiše neće biti obilne i da neće biti katastrofalnih poplava.

Septembar 18, 2025

VRIJEME: Sunčano i toplije, temperature do 28 stepeni

Republiku Srpsku danas očekuje stabilno i pretežno sunčano vrijeme pod uticajem izraženog anticiklona, čiji se…
Septembar 19, 2025

PUTEVI: Saobraćaj uglavnom redovan, oprez zbog radova i magle

Saobraćaj se na većini puteva u Republici Srpskoj odvija redovno, po pretežno suvim kolovozima. Vozačima…
Septembar 19, 2025

Prosječna plata u BiH u julu iznosila 1.601 KM

 Prosječna mjesečna neto plata zaposlenih u pravnim licima u Bosni i Hercegovini u julu 2025.…
Septembar 19, 2025

VRIJEME: Sunčano i vrlo toplo, mjestimično jutarnja magla

Sinoptička situacija pokazuje nastavak uticaja grebena sa jugozapada, uz dotok toplije vazdušne mase. U prizemlju…
Septembar 19, 2025

Porezi za godinu dana porasli za oko 1,2 milijarde KM

BANJALUKA, SARAJEVO - Za osam mjeseci ove godine Uprava za indirektno oporezivanje BiH (UIO BiH),…

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta... Pišite nam na našu email adresu: Ova email adresa je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript u vašem brauzeru da biste je videli.

Trenutno stanje na graničnim prelazima donosi Auto-moto savez Republike Srpske

granicni prelaz Gradiska AMS RS

Stanje na graničnim prelazima možete pratiti UŽIVO i putem aplikacije za Android Auto-moto saveza Republike Srpske!

Najnoviji komentari

Vi ste "Ćaciji" carevi!🤣
Ре Лазар je postavio/la komentar u DOBOJ: Učenici četiri srednje škole obilježIće sutra praznik
ХахахахаахаЈошић Данијел патриота.....мојне шеви Лазо, заболи ме тиба....Де питај Данијела, јел масн...
Jošič je morao svega da se naguta,i svašta je radio da se izgradi kao institucija.Još uvjek nije dos...
Ma neka ba ljudi, "naši" su, mi ih birali... je postavio/la komentar u Skoro milion maraka za lizing vozila: pitanja bez odgovora u Doboju
Daće oni nama čarobni napitak, od po jedne kašičice religijskih osjećanja, patriotizma i 'brige' o p...
Bahati, drogirani ili alkoholizovani vozači su za oduzimanje vozačke na duže vrijeme, to ih najviše ...

Mi smo nezavisni informativni portal koji ne pristaje na kompromise kada je u pitanju istina. Naša uređivačka politika zasniva se na principima profesionalnog novinarstva, a posebno se zalažemo za borbu protiv korupcije, kriminala i nepotizma. Bez obzira na pritiske, ostajemo dosljedni u namjeri da građanima pružimo tačne, provjerene i pravovremene informacije koje služe javnom interesu.

Čitaoci reporteri

Podjelite sa ostalim našim čitaocima ono što svakodnevno vidite, sa čime se susrećete, vaše utiske sa putovanja, neobične sutuacije kojima ste prisustvovali i zabilježili ih svojim foto-aparatom tokom ljetovanja, zimovanja, izleta...

Pišite nam na našu email adresu: redakcija@dobojski.info